Tekoşâna Anarşîst: militantní anarchistický kolektiv v Rojavě

13thJan. × ’19

10. ledna 2019 oznámila militantní anarchistická formace přítomnost v Rojavě. Skupina bojovala v mnoha bitvách, ale nyní zveřejňuje zprávu o své přítomnosti v rámci Internacionalistického praporu svobody. Připravují se na konfrontaci s tureckou armádou.

Prohlášení Tekoşâna Anarşîst:

Dnes, náš, militantní anarchistický kolektiv, oznamuje naši přítomnost v Rojavě a naši účast v nově formovaném Intrnacionalistickém praporu svobody. V Rojavě se na podzim roku 2017 vytvořil Tekoşîna Anarşîst (anarchistický boj). Ale z strategických a bezpečnostních důvodů jsme se rozhodli o tom neinformovat. S hrozbou turecké invaze a v reakci na to nyní považujeme za důležité, abychom zveřejnili informace a ohlásili naši existenci. Jako oddaní anarchističtí internacionalisté považujeme zdejší boj za důležitý pro osvobození žen a sebeurčení lidí.

Od našeho vzniku jsme byli trvale aktivní v obraně Rojavy. Nejprve jsme se podíleli na obraně Afrinu, kde jeden z našich členů, Ševger Makhno, zemřel po úderu tureckého letectva. Poté, co byl Afrin ztracen, jsme se zapojili do finálního boje proti Daesh na frontě Deir ez-Zor. Vzhledem k tomu, že turecký stát a jejich islámští zástupci i nadále shromažďují vojáky na hranici, začali jsme se přípravovat na potenciální invazi.

Zatímco mnoho anarchistů se rozhoduje integrovat do YPG, YPJ a dalších existujících vojenských jednotek, naše strategie je poněkud odlišná. Domníváme se, že zachování zřetelně anti-státního libertariánského postavení s fyzickou operační základnou nám dovoluje zapojit se do hnutí a zároveň podporovat anarchistickou tendenci. IFB vidíme jako velmi potřebnou mezinárodní revoluční formaci pro nadcházející boj proti Turecku. Účast v této formaci nám umožňuje zapojit se do sebeobrany, zatímco si zachováváme svoji autonomii jako anarchisté.

Hrozící turecká invaze je existenciální hrozbou pro Kurdy i jiné etnické skupiny v regionu, jako jsou Asýři, Arméni a Yezidi. Turecký stát chce rozšířit svůj etno-nacionalistický projekt tím, že vyžene domorodé obyvatele z jejich zemí a nahradí je jiným obyvatelstvem, jak to udělali v Afrinu. Vyhlazování etnických menšin, vymazání domorodých identit a zákaz domorodých jazyků je samotným základem, na kterém byl budován turecký stát. Nebudeme přihlížet, když se Turecko pokusí uskutečnit svůj genocidní projekt. Stejně jako v Afrinu jsme opět plně připraveni stát v přímé solidaritě s lidmi v Rojavě, bojovat vedle sebe až do vítězství nebo smrti.

Vyzýváme soudruhy ze všech kontinentů, aby projevili solidaritu s lidmi v Rojavě. Vyzýváme k jednotě proti fašismu a neokoloniálnímu projektu tureckého státu.

Smrt fašismu!

Smrt pro všechny, kteří jsou překážkou na cestě ke svobodě!

Ať žije odpor!

Ať žije revoluční internacionalismus!

This entry was posted in General, Zprávy and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.