Anarchisté stříleli na okna soudu

21stMar. × ’19

Ráno 12. března 2019 policie informovala o útoku na soud.

Den předtím jsme my – anarchisté z Kyjeva – projevili solidaritu s anarchistou Azatem Miftakhovem zadrženým v Moskvě.

Když jsou naši soudruzi ve vězení, ve spárech represivního systému, měli by si být vědomi podpory, která je obvykle vyjádřena ve formě koncertů, demonstrací, dopisů… Důležitější je však důvěra v to, že nadále žije důslednost jejich boje. Nezajímá nás, jestli se Azat podílí na explozích a jiných aktivitách, protože každý, kdo se nazývá anarchista, je vinen a z pohledu státu si zaslouží trest.

Nejlepší, co můžeme udělat, je pokračovat v boji a odporu, aby bylo zřejmé, že represe nejsou jen důvodem k projevení solidarity ve smyslu společenské odpovědnosti, ale také důvodem k tomu, abychom si znovu uvědomili potřebu úplného zničení státu a všech jeho projevů. Co by mohlo být pro soudruha lepší, než si uvědomit, že represe pouze radikalizovaly hnutí a jeho život v zajetí není marný? Ať se mu stane cokoliv, jeho věc bude žít až do úplného vítězství sociální revoluce.

Tentokrát jsme se rozhodli použít metodu útoku střelnou zbraní. Vystřelili jsme 15 ran na okna soudců okresního soudu Goloseevsky ve městě Kyjev. Úhel a místo nejsou náhodné. Podnikli jsme všechna opatření, abychom se vyhnuli ztrátám mezi nezúčastněným obyvatelstvem. Zasaženy mohly být pouze osoby, které patří k mocenským strukturám, zástupcům autorit a posluhovačským občanům, kteří se rozhodli stát proti nám. Náhodné oběti byly vyloučeny.

Svobodu pro Azata! Soudruzi anarchisté, je načase přejít od protestu k odporu!

V solidaritě a s partyzánskými pozdravy,

Anarchisté

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.