Věž mobilního operátora zapálena FAI

2ndJan. × ’20

Anarchistické weby uvádějí, že v posledních měsících byly v Doněcku a v Kyjevě čtyřikrát napadeny základnové stanice mobilních operátorů. Za útoky stojí anarchisté.

Při prvním útoku byla vyhozena do vzduchu stanice operátora Phoenix. Poté bylo oznámeno, že byly vypáleny dvě věže Lifecell /. Pak 10. prosince 2019 bylo hlášeno žhářství mobilní základnové stanice „Vodafone Ukrajina“.

Například při útoku na komunikační věže Lifecell anarchisté tvrdili, že hlavním důvodem útoku byla solidarita s Demokratickou federací severní a východní Sýrie (Rojava), s bojem kurdského lidu za osvobození od turecké okupace.

Chtěli jsme těmto útokům dát intenzitu, a proto jsme jako buňka Neformální anarchistické federace zapálili další základnovou komunikační stanici v Kyjevě. Na rozdíl od výše uvedených útoků jsou naše motivy a pohled na napadené cíle odlišné. Přinášíme širší pohled na téma komunikačních věží.

Mobilní operátoři dychtí po zachycení co největšího počtu předplatitelů. Toto je fakt. Na Ukrajině jsou tři hlavní operátoři: “Kyivstar”, “Vodafone Ukraine”, Lifecell. Tyto společnosti dělají cokoli, aby umístily své mobilní antény všude, aby získaly více peněz a kontroly. Je jim jedno, co si o tom myslíme. Nejdůležitější však je, že provozovatelé dokonale spolupracují s policií a předávají jim veškerá data svých předplatitelů. Každý mobilní operátor dostává ročně více než 20 000 soudních příkazů na dočasný přístup k věcem a dokumentům.

Chceme upozornit důvěřivé lidi, kteří slepě přijímají všechny technologické objevy a inovace propagované autoritami a korporacemi. Dlouho jsme věděli, jak stát pod rouškou technologického vylepšení staví další pasti, aby získal snadný přístup k našim osobním informacím a nepřetržitému dohledu. Existuje řada způsobů, jak se jim vyhnout a my jako anarchisté to používáme v našem každodenním životě. Autority a korporace však pokročily ve svém úsilí kontrolovat každý krok, který podnikáme prostřednictvím telekomunikačních připojení, a nadále posilovat digitální řídicí systém. Ti, kteří se nás snaží ovládat, mají více síly, ale s vědomím a správným bezpečnostním systémem můžeme zůstat anonymní. I když těmito sabotážmi nezničíme jejich plány, doufáme, že na tuto otázku upozorníme a vyvoláme veřejnou debatu.

Je důležité zdůraznit následující pozorování učiněná dříve podobnými lidmi:

  • Telekomunikační infrastruktura je dnes jedním z pilířů moderní technologické dominance a poskytuje funkčnost pro další technologická zařízení a struktury, které jsou také součástí komplexní sítě, ve které každý prvek závisí na druhém. Autoritativní povaha systému je jasně vyjádřena touto technologickou vzájemnou závislostí.
  • Mobilní telefony jsou zabudovány do husté sítě kontroly, která nás obklopuje ze všech stran. Není tajemstvím, že telefon není jen vhodným prostředkem nouzové komunikace, ale také velkou možností pro zpravodajské agentury sledovat jejich majitele. Telefony jsou i nadále tichými svědky našich aktivit a nepřátele kultury bezpečnosti.
  • V současné době jsou policejní vyšetřování většinou založena na videozáznamech a odposlouchávání, které lze libovolně namontovat a upravit. Represe a kontrola se zvyšují s každým technologickým objevem, který zase poskytuje ziskové podnikání společnostem, které spolupracují s vládami. Tento trend není politický, ale strukturální, protože aparát roste sám o sobě a díky bezpečnostní zámince vše ospravedlňuje.
  • Telefon, zejména chytrý telefon, je skvělým nástrojem k získání mapy vašich pohybů. Moderní technologie umožňuje sledovat vaši polohu do několika desítek metrů.
  • Díky S.O.R.M. * (systém operativních vyhledávacích akcí) jsou pro policii rychlé a snadné takové činnosti jako výpočet vaší polohy pomocí mobilních telefonů, odposlech hovorů a určení seznamu vašich hovorů.
  • Na telefon lze zaznamenávat. Každý operátor má zařízení pro záznam hovorů a zpráv, které ukládá po dlouhou dobu – až několik let. Konverzace se zaznamenávají a rychle se zkopírují pro podrobné prozkoumání.

Telekomunikační infrastruktura slouží především zájmům autorit a kapitálu; vyvíjejí a upravují ho primárně pro sebe. Zamýšlené přínosy pro náš chudý každodenní život mají malý význam. Jedná se o moc, peníze a kontrolu nad námi. Proto není náhoda, že média zmiňují, že mobilní operátoři jsou hlavními daňovými poplatníky a stát bude mít zájem je chránit a vyšetřovat útoky proti nim. Nestaráme se o pobouření médií a kamerových vzteklounů. My anarchisté budeme mít vždy zájem o pokračující útoky na moc a kapitál, protože se držíme myšlenky úplně jiného života a chceme zničit tento svět nadvlády a kontroly. Prohlašujeme pevně: tam, kde existuje moc, touha po zisku a kontrole, bude náš oheň vždy hořet!

P.S.

Tuto akci zahrnujeme do projektu Neformální anarchistické federace (FAI) a jako příspěvek k Černému prosinci, mezinárodní kampani anarchistické solidarity. My, členové buňky, kteří se zaregistrovali na tuto akci, si přejeme prohlásit, že toto může být naše poslední prohlášení pod zkratkou FAI. Tímto rozhodnutím jsme pozastavili náš příspěvek FAI, který děláme za poslední 3 roky z území tzv. Ukrajiny.

Během této doby jsme byli hrdí na to, že jsme používali vybavení a nástroje FAI, a ještě dříve, s velkou pozorností a respektem, se vývoj projektu vyvíjel zvenčí. V obtížných chvílích jsme studovali destruktivní útoky za účelem jejich implementace, četli bojové a inspirativní komuniké anarchistů z celého světa, a tak rozvíjeli a posilovali naši teorii. Jednotlivci a skupiny soudruhů, kteří jednali pod touto zkratkou, pokaždé připomněli světovému anarchistickému hnutí, že anarchismus může být pouze bojový a ilegální. Díky tomuto projektu jsme se toho hodně naučili. Bojové praktiky, propaganda prostřednictvím akce a zásady neformální organizace, které pocházejí od FAI, jsme přijali a nyní s námi zůstanou až do vítězství sociální revoluce.

Nic není u konce, všechno pokračuje!

Vůně střelného prachu, černá anarchie, výbuchy, výstřely, sabotáž a ex!

Neustálá solidarita s uvězněnými nepřáteli státu!

Dlouhý život anarchii!

FAI – buňka „Misha Zhlobitsky“
Prosinec 2019

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.