Vězeňské vzpoury propukají v Itálii

14thMar. × ’20

V italských věznicích vypukly nepokoje kvůli opatřením proti šíření nového typu koronaviru. Osm lidí zemřelo v Modeně, jeden ve Veroně a jeden v Alessandrii. Trestanci se bouřili hlavně kvůli zákazu návštěv ve věznicích. Protesty vypukly v 27 nápravných zařízeních.

V neděli brzy odpoledne se vězni v Modeně zabarikádovali. Při potyčce byli zraněni dva příslušníci bezpečnostních složek a 20 zaměstnanců muselo vězení opustit.

Kromě severoitalské Modeny nepokoje propukly také ve věznicích ve městech Neapol, Alessandria či Pavia. Ve Frosinone zhruba 80 kilometrů jižně od Říma se zabarikádovala asi stovka trestanců, proti kterým zasáhla policie.

Z věznice ve městě Foggia se podařilo uprchnout 50 trestancům. Na jejich dopadení byla nasazena i armáda. Podle deníku La Repubblica se pořádkovým silám brzy podařilo na 30 z nich zadržet a vrátit je do cel.

Uprchnout z vězení se pokusili také trestanci ze zařízení v Palermu; v Miláně se podařilo asi 15 vězňům dostat na střechu.

Protesty propukly například také v římském žaláři Rebibbia a také v palermském vězení Ucciardone.

Podle policejních odborů se v Pavii dva dozorci načas stali rukojmími vězňů, kteří jim sebrali klíče a otevřeli desítky cel. Na místo musely být přivolány posily. Po zásahu policie byli dozorci vysvobozeni.

This entry was posted in General, Nepokoje, Represe and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.