Přehled nepokojů ve věznicích a detenčních střediscích (Španělsko)

22ndMar. × ’20

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2F8819fa007dbf47e98ebbbd1f4588231b%2Ftumblr_nr4m6uNlIt1slixf5o1_500.jpg&f=1&nofb=1Ocitáme se ve vyjímečném stavu kvůli zdravotní krizi způsobené pandemií COVID-19. To vedlo k různým opatřením, která se uplatňují v mnoha věznicích a pozastavují návštěvy, které představují jediný přímý kontakt vězňů s vnějším světem a jejich příbuznými. Někde byly také pozastaveny i návštěvy právníků a současně se zvyšují telefonní sazby. Tato izolace je o to evidentnější, že stráže („vězeňští úředníci“) přicházejí a odcházejí každý den bez ochranných opatření a prevence proti pandemii. Pokusy o vzpouru se objevily v různých věznicích po celém světě kvůli těmto omezujícím podmínkám. My zde děláme malý seznam těch, které jsme byli schopni zaznamenat na území takzvaného Španělska.

  • Brians I [Barcelona]: Více než 100 vězňů vyhlásilo hladovku kvůli izolačním opatřením, nedostatku informací a nekonzistentnosti.
  • Wad Ras [Barcelona]: V úterý 17. března vězni vyhlašují hladovku kvůli zákazu návštěv.
  • Fontcalent [Alicante]: V neděli 15. března vězni protestovali zapálením ohně na dvoře, protože nebyli informováni a chráněni před koronavirem.
  • Tahiche [Lanzarote]: V neděli 15. března obklopilo stráže několik vězňů z modulu 3 a vyhrožovali jim. Pět zadržených bylo nakonec přemístěno na samotku. Napětí je způsobeno pozastavením návštěv, přestože stráže nenosí rukavice nebo masky.
  • Sangonera [Murcia]: V neděli 15. března provedli vězni protest proti omezením a nedostatku lékařské péče.
  • Picassent [Valence]: V úterý 17. března začali vězni z modulu 2 vyzbrojení hůlkami bouchat do nábytku a křičet na stráže.
  • Středisko pro zadržování Aluche [Madrid]: V úterý 17. března vyšlo na střechu několik vězňů a požadovalo svobodu a ochranná opatření proti koronaviru.
This entry was posted in General, Hladovka, Nepokoje and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.