Žádný pomník, ale útok

16thJul. × ’20

Před rokem zahájil Willem Van Spronsen svůj ozbrojený a zápalný útok na koncentrační tábor v United Snakes. Byl zavražděn policií v důsledku svých akcí mimo zařízení provozované ICE (imigrační a celní vymáhání) poblíž Tacoma, tzv. Washingtonu. K jeho akci došlo při jednoročním výročí hladovky ve Northwest Detention Center i mimo tento tábor.

Letos se nám podařilo u příležitosti výročí zvládnout jen malé gesto kreativní neposlušnosti. Slogan nám však připomíná, že nebude stačit žádný památník – pouze povstalecké kroky ke zničení tohoto světa s ostnatým drátem – hranic, vězení a světa, který je potřebuje.

Nezapomněli jsme na Willemovu vděčnost a spřízněnost s jeho trans-soudruhy. Vrátili jsme sentimenty v našem banneru, milostném dopisu z Londýna do Salského moře, ve vzpurnosti proti „vládě smrti“.

V tomto gestu jsme také mysleli na obžalované anarchistické a povstalecké vězně, zejména na ty, kteří byli pronásledováni v rámci operace „Fénix“, jejíž soudní proces dnes pokračuje v Mostě. Dnes se v Londýně konají také soudní slyšení, pro některé z těch, kteří byli zatčeni na ulicích během Black Lives Matter aktivit. Zítra (14. července) bude souzen také James Meikle.

V solidaritě se všemi rukojmími státu!

Jednoho dne budou všichni policajti, které uvidíte kolem, mrtví, ale Will bude v našem vzteku navždy!

Ugly Trans Crew

Jižní Londýn, 2020

Rest in Power – Willem Van Spronsen – 1950-2019

redakční poznámka: Logo na transparentu je zjevně ispirované tím, které používala městská partyzánská skupina Angry brigade. Více o AB je v publikaci Angry brigade 1967 – 1984 – dokumenty & chronologie

This entry was posted in General, Hladovka, Osobnosti and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.