Svobodu pro chilské vězně

27thDec. × ’20

Vážení soudruzi,

Od povstání lídí v Chile proti zvýšení cen jízdenek na metro i ostatní dopravní služby a proti neoliberální politice vlády, bylo zatčeno více než 11 300 lidí a 2 500 z nich je ve vězení. Mnoho z nich je vyšetřováno, ale zatím bez trestu, což znamená, že jsou ve vazbě. Předpokládáme, že cílem je potlačit protesty a učinit je nezákonnými.

Vězni, kteří jsou v chilských věznicích od 18. října 2019, jsou zbaveni svobody kvůli obvinění z prolomení bariéry metra (které jsou u vchodu), a také kvůli dalším obviněním Carabineros (chilská policie), jako je například žhářství, agrese proti policii, rabování, stavění barikád, vypalování kostelů a bankovních úřadů atd.

Mnoho z těchto obvinění se rozpadlo kvůli nedostatku důkazů nebo proto, že se prokázalo, že jsou nepravdivá. Společnost obecně považuje tato stíhání za pomstu státu proti povstání, jako odplatu vládnoucí elity.

Od prvních prosincových dnů došlo k zahájení kampaně a výzvy k osvobození vězňů, kteří byli zadrženi při nepokojích. Vyvinul se tlak na kongresmany, ministry a samotnou vládu s cílem zamezit vazebnímu uvěznění, aby tito lidé mohli během vyšetřovacího období být v domácím prostředí. Aby Carabineros neporušovali lidská práva obviněných. Víme, že došlo k vážným zraněním demonstrantů, včetně mučení a / nebo vražd. Část zadržených zůstává ve vyšetřovací vazbě na policejním ředitelství.

Vyzýváme všechny anarchisty na planětě, aby se připojili k této kampani, zasílali dopisy chilské vládě prostřednictvím jejich velvyslanectví a konzulátů. Požadujeme okamžité propuštění protestujících chilského povstání. Také se obracíme na ty, kdo mají možnost organizovat demonstrace před chilskými velvyslanectvími, konzuláty a chilskými společnostmi.

SOLIDARITA JE JEDINOU ZBRANÍ PRACUJÍCÍCH A UTLAČOVANÝCH V BOJI PROTI STÁTU A KAPITALISMU

Germinal Anarchist Group (IWA Friends)
Anarchist Assembly of Bio Bio

This entry was posted in General, Represe and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.