Útok na mobilní věž v Belgorodské oblasti v Rusku

20thJul. × ’22

https://telegra.ph/file/b827cf226857aff5d652b.jpgObdrželi jsme zprávu o žhářském útoku na mobilní věž v Belomestnoje (Belgorodská oblast) v noci ze 17. na 18. dubna 2022. Tuto akci naplánovala a provedla skupina “БОАК-Слобожанщина” (Bojová organizace anarchokomunistů).

Elektrické kabely, které zajišťují fungování mobilní věže, byly zabaleny do hadrů, polity hořlavou kapalinou a zapáleny.

Útoky na mobilní věže v příhraničních oblastech způsobují RF nejen ekonomické náklady obecně (obzvláště citelné vzhledem k sankcím a obtížím při pořizování nových zařízení), ale také ztěžují komunikaci mezi policejními a vojenskými složkami – od srpnové války s Gruzii v roce 2008 (kdy byla tanková kolona zastavena na cestě do Gori jen díky jednomu důstojníkovi s mobilním telefonem, kterému se podařilo dostihnout je jedoucího svým džípem UAZ – vzhledem k tomu, že armádní komunikační linka přestala fungovat) není žádným tajemstvím, že kvůli bezohlednému drancování vojenských rozpočtů (ke všemu) musí policie a armáda často tyto průlomy v zásobování uzavírat na civilní náklady.

Vyskytlo se několik problémů, zejména s pořizováním fotografií a videozáznamů. Přípravné akce a celá operace byly analyzovány a vyhodnoceny, byla přijata rozhodnutí o zlepšení efektivity do budoucna. Bude toho víc, takže zůstaňte naladěni.

Podotýkáme také, že tato akce se konala v době, kdy byl v Belgorodské oblasti vyhlášen žlutý poplach, což partyzány nezastavilo.

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.