Facebook: nástroj státu, který potlačuje nepřátelské poznámky vůči policajtům

25thAug. × ’18

Skutečnost, že se lidé soustředí na soudní procesy díky poznámkám na sociální síti Facebook (nebo jiných), se stává zvykem. Stát a jeho pěšáci shromažďují prostředky, jak sledovat i ta nejmenší “buřičství” proti policii, což okamžitě označují za “schvalování terorismu”. Když se zaměřují na ty, co schvalují atentáty islamistických fanatiků (kteří jsou samozřejmě nepřátelé anarchistů), zjevně dost lidí vítá tento represivní nástroj. Tyto represivní údery ale mohou být brzy zobecněny i na lidi, kteří ospravedlňují žhářské útoky proti státu a policajtům. Vzpomeňme si na hrozby proti Indymediím v době požáru kasáren v Grenoble.

Represe na Facebooku rozhodně není novinkou. Připomeňme si, že není neobvyklé, aby informace ze sítí umožnily státům identifikovat anonymní profily nebo dostat diskrétní data. Dejte si pozor na komentáře na Facebooku! Nejsou triviální a mohou vyvolat obvinění. Uživatel Vendela, ve věku 29 let, právě zaplatil cenu.

Vysvětlení: ve středu 25. července probíhá kontrola rychlosti na dálnici D 794 mezi Saint-Aubin du Cormier a Livré-sur-Changeon. Motorista zveřejní informace na stránce Facebook a uživatel odpoví v komentáři. Četník sleduje tuto skupinu a muž je identifikován. Na 30. října byl předvolán před prokurátora pro veřejnou urážku, protože jde o trestný čin.

 

This entry was posted in Analýza, General. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.