Přístroje pro sledování: Výzva k příspěvkům

2ndDec. × ’18

https://desoreillesetdesyeux.noblogs.org/files/2018/11/banniere.png

Toto je výzva k vytváření příspěvků na téma: přístroje pro sledování, které policisté ukrývají v prostorech, ve kterých žijeme.

Státy při represích vůči jednotlivcům a skupinám podporujících podvratné akce, zavedly způsob, jak je udržet pod dohledem. Zdá se, že některé z těchto sledování probíhají skrze skryté sledovací zařízení v prostorech, ve kterých žijeme.

Tato zařízení mají různé podoby: mikrofony, kamery, geolokační zařízení. Cílem mohou být všechna místa, ve kterých se pohybujeme: budovy, vozidla, veřejný prostor. Tyto praktiky jsou někdy legální, například povolené soudcem, a někdy ne, prováděné nezákonně zpravodajskými agenturami.

Všimli jsme si nedostatku informací, které jsou kolem nás k dispozici ohledně tohoto druhu sledování. Jaké je skutečné využití těchto zařízení zpravodajskými agenturami? Jaký typ zařízení se používá? V jakých kontextech? Jak efektivně? Co můžeme udělat, abychom se postavili proti tomuto druhu dohledu?

Rozhodli jsme se shromáždit informace o tomto tématu a publikovat o tom brožuru. Chceme se zaměřit na dohled prováděný zpravodajskými agenturami a politickou policií v evropských státech proti jednotlivcům nebo skupinám zaměřených na podvratné akce. Také se soustředíme na studium zařízení fyzického sledování, které jsou skryty v místech osídlených jednotlivci a skupinami (takže nebudeme mluvit o jiném druhu sledování, jako je stínování, telefonování a internetové sledování).

Není vždy snadné najít přesné a spolehlivé informace týkající se tohoto tématu, vzhledem k relativnímu tajemství, které často obklopuje praktiky policistů a dokonce i k praktiky zpravodajských agentur. Abychom tuto brožuru napsali, chceme nejprve použít zdokumentované příklady nalezených sledovacích zařízení, které byly pravděpodobně umístěny policisty.

Takže jsme začali seznamem všech příkladů, které bychom mohli najít na internetu. V současné době obsahuje tento seznam 24 monitorovacích zařízení nalezených v budovách (často mikrofony a kamery) a 16 případů zařízení nalezených ve vozidlech (často GPS trackery, někdy s mikrofony). Příklady často pocházejí z Itálie, ale také z jiných evropských zemí: Francie, Španělsko, Belgie. Většina příkladů doplňují obrázky zařízení.

Seznam příkladů si můžete stáhnout zde: https://desoreillesetdesyeux.noblogs.org/files/2018/11/examples_english.pdf

Archiv obsahující obrázky zařízení lze stáhnout zde: http://desoreillesetdesyeux.noblogs.org/files/2018/11/archive_english.zip

Tento seznam bude zahrnut v závěrečné brožuře spolu se souhrnnými údaji o umístění zařízení, o tom, jak fungují, a možných způsobech jejich odhalení.

Napsali jsme tuto výzvu k předkládání příspěvků s nápadem pokračovat v shromažďování informací při psaní brožury. Zajímají nás další příklady nalezených zařízení, zejména příklady, které by ukazovaly přesné modely zařízení (ale všechny příklady stojí za to). Samozřejmě nás zajímají i další informace: technické informace o těchto typech zařízení, zpětná vazba na pokusy o odhalování, kritika týkající se tohoto projektu atd.

Chceme zaútočit na uši a oči (a sledovače GPS), které policisté ukryjí v prostorech.

Můžete nás kontaktovat e-mailem na adrese desoreillesetdesyeux ‘zavináč’ riseup.net. Mluvíme anglicky a francouzsky. Pokud nám napíšete v jiném jazyce, můžeme se pokusit najít způsob, jak to překládat.

Náš klíč PGP je k dispozici zde: https://desoreillesetdesyeux.noblogs.org/contact/

PS: Neváhejte přeložit tento článek v jiných jazycích a rozšiřte jej na další místa, pokud chcete.

 

This entry was posted in General, Publikace, Rady, Represe. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.