Pikety na podporu poštovní stávky pokračují

14thDec. × ’18

https://itsgoingdown.org/wp-content/uploads/2018/12/1-2-2.jpg

Opatření v součinnosti s poštovní stávkou pokračují, přičemž členové skupiny Montreal IWW podnikli kroky k udržení ulice mimo distribuční bloky.

Montreal, 10. prosince – Demonstranti v současné době blokují všechny hlavní vstupy do hlavního kanadského poštovního poštovního centra v blízkosti mezinárodní letiště Trudeau v Montrealu. V současné době jsou na hlavních vchodech zálohovány desítky nákladních automobilů, kde tři skupiny demonstrantů používají transparenty pro zablokování vchodů. Žádný nákladní vůz není schopen opustit zařízení.

Přímá akce je podporou poštovních pracovníků. Je to opozice vůči represivní legislativě “back-to-work”, kterou přijala kanadská vláda dne 26. listopadu 2018. Antipersonální zákon účinně brání Kanadské unii poštovních dělníků (CUPW ) od pokračování jejich stávky.

Dnešní protest je první přímou akcí na podporu poštovních dělníků v Quebecu od doby, kdy byl přijat zákon “back-to-work”. Akce se připojila k protestům, které se již staly v Kanadě, včetně Halifaxu, Sydney, Frederictonu, Ottawy, Kingstonu, Toronta, Hamiltonu , Edmontonu, Whitehorse a Vancouveru. Nedávno byli blokádníci v Halifaxu a Ottawě zatčeni během své blokády. Soudruzi v Montrealu vyjadřovali solidaritu s podobnými pikety a blokádami, k nimž došlo jinde.

Akce organizuje organizace IWW Montreal s podporou důchodců a členů komunity.

This entry was posted in General, Piket, Stávka, Zprávy and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.