“Útok” na památník Modré divize na madridském hřbitově

8thMar. × ’19

Na hřbitově Almudena v Madridu se nachází “památník” División Azul (Modrá divize).  Tato jednotka byla 250. pěší divize Wehrmachtu. Jednalo se o uskupení španělských dobrovolníků bojujících na straně Německa na Východní frontě v dobách druhé světové války. Sama existence tohoto pomníku je výsměchem miliónům obětí hitlerovské třetí říše a frankistické diktatury.

8. února (den před tzv. pietním setkáním neonacistů na tomto místě) došlo k posprejování památníku División Azul na hřbitově Almudena v Madridu. V zveřejněném prohlášení se uvádí….Nosíme historickou paměť v našich srdcích. V neviditelných jizvách, které nám zanechaly staletí útlaku. V našich ideách a  činech. V  neustálém hledání svobody. Nepotřebujeme vlády ani zákony, které by jen měnily symboly nespravedlnosti. Budeme  vždy “hanobit” veškeré symboly útlaku, ať už představují tzv. demokracii nebo fašistickou diktaturu.

Long Live Anarchy!

This entry was posted in General, Graffiti, Sabotáž and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.