Stavební vozidlo Eurovia-Vinci vzplálo v solidaritě s Annou a Sylvií

28thJun. × ’19

Nenávidíme vězení. Mnozí soudruzi jsou v nich drženi, někteří jsou mučeni a věznice jsou způsobem prosazování zavedeného řádu. Vinci staví věznice a toto vozidlo jim patřilo, takže jsme ho zapálili. Proud myšlenek, který vedl 24. června k zničení stavebního vozidla, byl vlastně docela jednoduchý.

Tuto záležitost bychom mohli také představit poněkud jiným způsobem: žijeme ve světě, kde je příliš složité, aby bylo možné jasně říci, co je s čím spojeno. Lidé, kteří opravují silnici, tak pracují pro nějakou dceřinou společnost firemní sítě Vinci, jedné z největších stavebních společností na světě. Oni nemají nic společného s věznicemi. Vozidlo pro výstavbu silnic nebylo pravděpodobně ani využíváno pro stavbu věznic. Je však opovrženíhodné aktivity jedné části obrovské společnosti považovat za odpovědné za každou jinou část této společnosti? Proč jít proti tomuto konkrétnímu vozidlu místo toho, abychom šli na místo vězení a útočili tam? Zavedený řád nás každodenně, ve škole, v práci, jako občany, podřizuje genderovým stereotypům a tak dále. Je velmi kreativní a otevřený ve volbě svých prostředků. Tento státní útok proti lidem je nepřetržitý. Stát a jeho stoupenci si proto zaslouží, aby byli neustále napadáni různými způsoby. Složitost a utajení moci nás nezastaví v tom, abychom jednali, kdykoli a kdekoli nám to vyhovuje.

Spoustu síly anarchistkám Anně a Sylvii, které jsou ve vězení L’Aquila. Hladovkou bojují za ukončení izolace v režimu 41bis.

Svobodu pro všechny vězně!

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.