Anarchisté vpadli do kanceláří Athens Voice na protest proti „vtipné poznámce“ ohledně smrti migrantky

8thJul. × ’19

Anarchisté ze skupiny Rouvikonas (v řečtině Rubicon) vpadli do kanceláří Athens Voice v Aténách na protest proti „vtipnému komentáři“, který byl napsán v souvislosti se smrtí Gayane Kassardjian.

Tato 50 let stará arménská žena a pečovatelka v nemocnici, zemřela minulou sobotu poté, co vyskočila z okna nemocnice Nikaia v Piraeus ze strachu z kontroly jejího imigračního statusu a pracovního povolení. Po smrti společnost Athens Voice reagovala na tuto tragickou událost „vtipnou poznámkou“ v on-line vydání.

Asi 15 členů skupiny Rouvikonas vpadlo do kanceláří aby rozbili vybavení a nábytek. Všude stříkali černou barvu. Ve svém prohlášení na internetových stránkách  Athens Indymedia skupina uvedla, že k útoku došlo na protest proti znevážení zemřelé. Označili deník za „chamtivé monstrum žurnalistiky“ , které se pokouší „popírat jakoukoli důstojnost zemřelé“.

„Ve světě, kde je mínění vytvářeno špinavýma rukama buržoazie, šéfů a režisérů, není prostor pro novinářskou etiku. S touto zákeřnou a často nelidskou propagandou jsme bombardováni nacionalismem kapitalistického vývoje a jeho kulturním odpadem.“ – dodává skupina v prohlášení.

Akce byla odsouzena vládnoucí stranou SYRIZA a pravicovou stranou Nová demokracie. Byla označena za „útok na demokracii“.

 

This entry was posted in General, Nepokoje, Sabotáž and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.