Úspěšné vyvlastnění zbraní z policejní stanice v Guayamě

22ndJul. × ’19

https://www.amwenglish.com/articles/puerto-rico-demos-july-2019/images/personfire.pngPo sérii povstání, začatých minulý víkend v Portoriku, se policie v Guayamě ve čtvrtek ráno probudila, aby zjistila, že jejich stanice byla přepadena. Celkem třicet pistolí, osmnáct pušek a přibližně 4000 nábojů bylo úspěšně vyvlastněno.

Vyvlastnění je mimořádně riskantní a přesto životně důležitý aspekt zrušení otroctví ve všech jeho formách, jakož i narovnání křivdy kolonialismu a kapitalismu. Odvážné činy, jako jsou tyto, pomáhají lépe připravit lidi na státní represi, jejíž krutost každým dnem tohoto konfliktu eskalovala. Stát již napadl lidi slzným plynem, pepřovým sprejem a gumovými kulkami.

Přímé akce, jako jsou tyto, slouží také jako prostředek k návratu cenných zdrojů do rukou těch, kteří je vyráběli, nebo těch, jejichž půda je produkovala – zdrojů, které budou neocenitelné nejen v konečném vzdorování státu, ale také v budování abolicionistické společnosti.

Vyvlastnění má potenciál usnadnit návrat ukradené země domorodému obyvatelstvu a autonomii mas, od spárů imperialistů; A co je nejdůležitější, návrat důstojnosti k těch, kteří byli nuceni hladovět, byli zavřeni do klecí, nuceni spát na ulicích nebo jinak donuceni k bolestivým a nedůstojným okolnostem kolonialismu a kapitalismu.

This entry was posted in Expropriace, General and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.