Anarchisté Christos a Gerasimos Tsakalos propuštěni z vězení v Řecku

30thJul. × ’19

https://anarchistnews.org/sites/default/files/styles/large/public/field/image/ccf-act-851x1024.jpg?itok=kkEzsZHKVe středu 24. července 2019 byli z vězení propuštěni anarchisté Christos a Gerasimos Tsakalos, členové Spiknutí ohnivých buněk (Conspiracy of Cells of Fire – CCF). Gerasimos Tsakalos byl zatčen spolu se svým soudruhem a partnerem Panagiotisem Argyrosem 1. listopadu 2010. K jeho zatčení došlo po odeslání bombového balíčku lodní společnosti v Pangrati. O pět měsíců později byl zatčen Christos Tsakalos.

https://server.nostate.net/325-new/html/wp-content/uploads/2013/06/bombing-in-dafni_athens-300x184.jpgPo zatčení se oba přihlásili ke svým činům a prohlásili se za „hrdé členy Spiknutí ohnivých buněk.“ Během svého věznění ve věznici Korydallos byla CCF zodpovědná za akce v rámci projektu Fénix (část 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ) včetně umístění bomby do automobilu ředitele věznice a odeslání bombového balíčku bývalému veliteli protiteroristické jednotky Dimitrisu Chorianopoulosovi.

Oba anarchisté byli zpočátku odsouzeni na více než 70 let vězení, poté došlo k sníženi na 20 let. Nakonec byli propuštěni po výkonu restu 8 let.

 

This entry was posted in General, Represe and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.