Divoké nepokoje reagují na znásilnění

20thAug. × ’19

V pondělí 12. srpna 2019 se stovky žen vydaly do ulic Mexico City, aby vyjádřily svůj hněv vůči patriarchálnímu a sexistickému násilí policie. O pár dní dříve znásilnili čtyři policisti mladou ženu v hlídkovém autě v ulicích provincie Azcapotzalco. Tento případ se podobá jinému, trochu staršímu, kdy byla šestnáctiletá dívka znásilněna policistou v Národním fotografickém muzeu v centru města Mexico City.

Během nepokojů byly fasády státních i policejních budov popsány různými slogany. Skleněné výplně vchodů a oken byly vytlučeny. Vzpláli drobné ohně.

Demonstrující také hodily růžový prášek na hlavního představitele bezpečnostních složek Mexico City.

Násilí páchané na ženách je v Mexiku každodenní událostí, na což upozornila i skupina Féminas Brujas e Insurreccionalistas (F.B.I) (Ženy čarodějnice a povstalkyně). Ta ve své výzvě k akcím také uvádí:

„Vždy jsme říkali, že nejsme feministky. JSME ANARCHISTKY. Jsme si vědomy skutečnosti, že jsme ve válce a víme, kdo jsou naši nepřátelé. Víme, čemu čelíme, a také víme, kdo jsou spojenci systému a kdo naši spolupachatelé. Nechceme dialog, nechceme stavět limity pro povstání.“

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.