Ozbrojený útok proti policii v Exarchii

5thOct. × ’19

https://www.amwenglish.com/articles/claim-of-responsibility-for-armed-attack-against-police-in-exarchia/images/greece.jpegRáno, 27. září, byl v Exarchii zahájen ozbrojený útok proti vojenskému checkpointu. Při tomto ranním útoku se rozeznělo pět ran. Není jasné, zda došlo k nějakým obětem na straně policie. Anarchistická partyzánská skupina GANA vydala prohlášení o odpovědnosti za tuto akci:

“Toto je varování pro ty, kteří militarizují a okupují naše sousedství. Armáda je nyní v našem sousedství, takže odpovědí je ozbrojená reakce; to, co děláme, je navracení násilí, které jsme již dostali. Skutečnými teroristy jsou státy, ne naše hnutí odporu.

Část hnutí akceptuje odpor výhradně prostřednictvím mírových prostředků, což je nepřijatelné, protože podle našeho názoru je pacifistické hnutí odporu hnutím mrtvého odporu. Myslíme si, že násilí a zejména ozbrojené násilí je nutné proti všem útokům, kterých se nám dostalo od státu.“

Jak konflikt zuří, měli by pokračovat další útoky proti státním složkám.

This entry was posted in General and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.