Z říjnového Riseup newsletteru

13thOct. × ’19

https://actforfree.nostate.net/wp-content/uploads/2019/10/riseup-rainbow.pngKdyž se potřebujete organizovat s ostatními, který nástroj obvykle používáte? Mnoho lidí se obrací na Facebook: je to pohodlné a většina lidí tam již má účet.

Je smutné, že Facebook a další korporátní platformy dosahují zisku tím, že na vás špehují a prodávají vaše osobní data. A co je ještě horší, budou také šťastně spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení a umožní jim přístup ke všem vašim údajům.

Naštěstí pro vás, hostíme Crabgrass, platformu navrženou aktivisty, pro aktivisty. Od roku 2010 Riseup provozuje Crabgrass na adrese https://we.riseup.net.

Crabgrass je webová aplikace určená pro sociální sítě, skupinovou spolupráci a síťovou organizaci. Crabgrass umožňuje vytvářet wiki, odesílat osobní zprávy svým přátelům, přijímat šifrovaná oznámení gpg, hlasovat o problémech, vytvářet seznamy úkolů a mnohem více! Nejlepší na tom je, že vaše data na Crabgrassu jsou bezpečná: nikdy nebudeme vaše data prodávat ani s nikým sdílet.

Každý (nejen uživatelé Riseupu) si může vytvořit účet na we.riseup.net. Vy a vaši přátelé byste to měli vyzkoušet!

This entry was posted in General, Rady and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.