Povstání ve státní věznici v Georgii

14thAug. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/uprising-at-ware-state-prison-in-georgia/images/ed668d13-dcf1-4dbe-8712-87459c509910.pngV noci 1. srpna 2020 ve státní věznici  v Georgii propuklo povstání. Vše bylo dokumentováno vězni, kteří pak zveřejnili videozáznam na sociálních sítích.

Toto je další příklad vzpoury za mřížemi v reakci na to, že bylo umožněno rychlé rozšíření koronaviru od dozorců na vězně. Vězeňská správa použila pandemii jako výmluvu ke zvýšení represí a zdrsnění podmínek. Dva uvěznění lidé zemřeli v důsledků nákazy COVID-19, zatímco 22 vězňů a 32 bachařů bylo pozitivně testováno. Ti, kteří byli při testech pozitivní, nebyli odděleni, aby se zabránilo šíření nemoci. Kromě pandemie jsou další i podmínky uvnitř vězení otřesné. Vězni dostají jen dva sendviče denně, žádná teplá jídla a mají minimální přístup ke sprchám.

Při nepokojích dva vězni byli zraněni a dva bachaři byli pobodáni. Bylo zapáleno vybavení a došlo k rozbití několika oken.

This entry was posted in General, Nepokoje, Represe and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.