Organizovaná expropriace v Naturalia!

3rdNov. × ’20

Během 25. září jsme hromadně vyvlastňovali produkty v řetězeci obchodů s biopotravinami Naturalia, který se nachází poblíž pařížského Buttes Chaumont.

Krádež nám umožňuje vystoupit z přiřazené, každodenní a pasivní role před těmito policemi naplněnými stovkami produktů, které si nikdy nemůžeme dovolit. Krádež nám umožňuje vymanit se z toho v očích ostatních, ale také v naší vlastní hlavě. Co by mohlo být více vzrušující, než jít za tento rámec, který nás drtí a vidět šokované buržoazní tváře, když jdeme ven bez placení s taškou plnou jídla. Rozlítanost se trochu drží našich životů, často v naléhavosti hledání cest. A co děláme společně, to všechno umocňuje. Pokud jsme se rozhodli organizovat společně pro toto rabování, nikoli vyvlastňovat každý sám skrytě, je to proto, že si nejsme rovni během exproriací. Před ochrankou rozhoduje vzhled, mentální zátěž nebo jiné vlastnosti. Považujeme za vysoce politické rozhodnutí, když se vytvoří rovnováha sil, která není založena na individuálních dovednostech.

Vybrali jsme si Naturalia, protože krádež BIO produktů se jeví jako dobrá odveta. Všechny tyto produkty, které se nám označují jako „dobré pro zdraví a planetu“, jsou přístupné pouze některým lidem. Je to porušení konvence, když jdeme a bereme si to, co pro nás není určeno. Také se chceme bavit a jíst výrobky, které jsou neobvyklé, aniž bychom však chtěli prosazovat přístupnější spotřebu, protože to není svět, který chceme.

Mezitím bioobchody přispívají k gentrifikaci čtvrtí a vždy pomáhají vyloučit chudé. Nemluvě o pracovních podmínkách v těchto obchodech se zlatým obrazem, kde jsou zaměstnanci povinni kromě základní práce také s úsměvem přesvědčit zákazníky o etice značky! Přidejte k tomu manažerské techniky, které vedou k depresi, rezignaci, koloniálnímu aspektu ekonomiky a výrobě produktů z ukořistěných zdrojů dovážených z druhé strany světa nebo nepředstavitelné množství vyhozeného jídla každý den. Žhavá myšlenka pro stávkující v bioobchodech. Cena biopotravin je cena zaplacená za nákup čistého svědomí. Moralizující argument etické spotřeby je vždy nablízku, když se hovoří o ekologických potravinách.

Doporučujeme organizovat vyvlastnění a předat zboží ve prospěch politických událostí, které jsou nám blízké, přerozdělit nebo si vše ponechat pro sebe z jakéhokoli důvodu, který si lze představit. A protože každý obchodní řetězec je potenciálním cílem, přestože by tam bylo možné levně nakupovat, a protože sdílíme motivaci k negaci soukromého vlastnictví, podporujeme útoky proti Lídlu v Aténách v červenci (1) a v září (2) i akce na podporu squatu Tera incognita v Soluni. Podporujeme také vzdorování zásahu proti Liebig 34 v Berlíně, « des vitrines coûteuses. Rien que des miettes dans leur bilan, jusqu’à ce que ce genre d’action soit réalisée fréquemment »

Myslíme také na ty lidi, kteří šli do vězení za expropriaci housek v České republice a sdílíme výzvu projektu Straka (3) k masovému vyvlastňování. Protože expropriace jsou potlačovány všude, ať už se týkají jednotlivců, jsou spontánní během nepokojů nebo takto organizované. „Nebudeme platit za to, co nám bylo ukradeno.“ Zuří třídní válka a my velmi dobře víme, na které straně jsme.

Vyvlastňovat, vyvlastňovat, vyvlastňovat!

1 https://actforfree.nostate.net/?p=38388
2 https://attaque.noblogs.org/post/2020/09/22/athenes-grece-revendication-de-la-degradation-dun-supermarche-lidl/
3 https://magpie.noblogs.org/

__________________________

zdroj: https://attaque.noblogs.org/post/2020/10/22/paris-pillage-organise-au-naturalia/

This entry was posted in Expropriace, General and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.