Útoky na soudní budovy v Kamerunu a Kolumbii

29thMay. × ’21

Během květnového povstání v Foumbotu byl zapálen soud. Došlo k tomu v reakci na smrt vězně, kterému nebyla poskytnuta lékařská péče.

Zatímco zdraví vězně se zhoršovalo, výzvy k vyhledání lékařské pomoci byly vězeňskými úřady ignorovány. Odmítli nemocného poslat do nemocnice a nechali ho zemřít. Po jeho úmrtí, lidé pochodovali do vězení a tělo zemřelého umístili uprostřed Foumbotu. Blokovali také provoz na dálnici.

Revolucionáři v Foumbotu volají po osvobození všech vězňů a vypálení všech věznic.

  • Demonstranti vypálili soud v Kolumbii

V Kolumbii, kde od 28. dubna 2021 zuří protesty, byla ve městě Tulua v na jihozápadě země zapálena soudní budova. Plameny zničily značnou část střechy a druhé patro soudní instituce. Revolucionáři rovněž napadali kanceláře starosty města Tulua a městského oddělení dopravy, jakož i kapitalistické podniky.

Zatímco policie od zahájení protestů v Kolumbii zavraždila nejméně 43 lidí, revolucionáři pokračují v prohlubování odporu vůči krajně pravicovému režimu a vedou útoky proti státním i kapitalistickým institucím po celé zemi.

This entry was posted in General, Nepokoje, Sabotáž and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.