Brožura „Povstání v Bělorusku z anarchistické perspektivy“

2ndJul. × ’21

Od začátku povstání v Bělorusku uplynulo mnoho měsíců. Euforie ze srpna 2020 se pro některé postupně změnila v depresi, ale pro mnohé se stala základem politické organizace proti diktatuře.

A ačkoli protesty v ulicích se mírní a diktátor si myslí, že zvítězil, v Bělorusku pokračuje každodenní odpor proti režimu. Sousední rebelové nadále pořádají jednorázové akce a organizují se do malých buněk odporu. Telegramové kanály pokračují v prosazování revoluční agendy.

I když je pro anarchisty tato represe nejzávažnější za všechny roky existence hnutí od jeho obnovení v roce 1991, pokračujeme v boji proti režimu. Organizujeme se v ulicích a čtvrtích!

Pro soudruhy ze zahraničí jsme přeložili do angličtiny řadu textů, které by nám měly pomoci pochopit, co se v zemi děje.

Brožura obsahuje články různých anarchistických kolektivů o pozadí revoluce a jejího vývoje. Na stránkách také najdete rozhovory s různými aktivisty anarchistického hnutí, kteří se aktivně účastnili protestů a byli za to potlačováni. Doufáme, že vám tento výběr pomůže lépe porozumět situaci ve vzpurném Bělorusku!

V pdf ke stažení

This entry was posted in Demonstrace, General, Nepokoje, Publikace, Represe and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.