Omsk a Čerepovec: Dvě náborové kanceláře zasaženy molotovy

28thJun. × ’22

Po kancelářích v Nižněvartovsku, Zubové Poljaně, Voroněži, Sverdlovsku, Ivanovu a Luhovicích (Moskva) byly molotovy zapáleny dvě nové vojenské náborové kanceláře v Omsku a Čerepovci. Jedná se o sedmý a osmý úřad tohoto druhu, které v Rusku postihl stejný osud od invaze na Ukrajinu.

  • Omsk (Sibiř), 13. května 2022

V noci na 13. května 2022 v Omsku na Sibiři neznámé osoby vhodily několik molotovů do oken kanceláře vojenské registrace a odvodu v Centrálním okrese na Puškinově ulici 74. Rozbita byla nejméně dvě okna. Jeden z prostorů vojenského registračního a odvodního úřadu vzplál. Shořela plocha o rozloze 30 metrů čtverečních. Uvádí se také, že “byly poškozeny některé archivní dokumenty”.

  • Čerepovec (Vologda), 8. května 2022

V noci na 8. května 2022 v Čerepovci (Vologda) dvě neznámé osoby hodily několik lahví se zápalnou směsí do oken vojenského registračního a odvodního úřadu. Kancelář se nachází v prvním patře administrativní budovy na ulici Krasnodoncev 118. Na videozáznamu, který koluje, jedna osoba hází molotovy, zatímco druhá hlídá. Oheň poškodil dva okenní rámy a začernil fasádu budovy.

Doufejme, že partyzáni zůstanou na svobodě a že všechny vojenské registrační i odvodní kanceláře shoří do základů!

This entry was posted in General, Sabotáž. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.