Kronika odporu startuje

23rdAug. × ’18

Dlouho jsme váhali, jakým způsobem si vezmeme slovo. Nejprve jsme vedli diskuze, které nám umožnily pochopit, jaké máme možnosti. Poté jsme založili tento web o celosvětové anarchistické praxi. Právě to nám zde chybělo a to nám dává smysl.

Existuje hodně důležitých témat a my nemáme kapacitu na to se všem věnovat. Budeme se snažit přinášet alespoň část informací o útocích, kampaních, projektech, komuniké… o živoucí anarchistické praxi.

V cestě nám stojí pěšáci státu i jeho falešní kritici, jako “anarchisti” z akademické půdy, různě zbarvení levičáci, novináři, pacifisti a ostatní reformisti. Budeme si razit cestu jim navzdory a vysvětlovat zde naše postoje. Ne, nevěříme, že je silou argumentů změníme. Avšak chceme nabízet potravu pro mozek každému, kdo se odmítá dobrovolně topit v moři jejich iluzí a pokrytectví.

Najdou se tací, kteří by nás rádi měli pod zámkem ve vězení, nebo nás udávali fízlům, aby narušili naši aktivitu. Nechceme jim to usnadnit, proto budeme dbát na utužování bezpečnostní kultury. Nechceme dát fízlům zbytečné příležitosti k úderům. Radujeme se ale z každého úderu uštědřeného jim i dalším hlídačům kapitalistické sračky. Budeme o těchto úderech informovat. Budeme je rozdávat.

Kronika odporu archivuje zprávy o anarchistické praxi, předkládá analýzy a podněty k akcím. Startujeme během Týdne solidarity s anarchistickými vězni a připojujeme se k rebelům, kteří od 21. srpna stávkují ve věznicích v USA.

Kráčíme po cestě odporu.

This entry was posted in General and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.