Anarchisté vypálili auto pracháčů

23rdAug. × ’18

19. května 2018 v 4:05 hod. jsme zapálili crossover Acura MDX, který se nachází na hlídaném parkovišti v ulici General Naumov ve městě Kyjev. Auto úplně vyhořelo.

Proč ničit majetek boháčů? Mnohokrát bylo řečeno, že je to dobré a obecně nutné. Proto v této zprávě chceme zmínit trochu technické detaily akce, které budou užitečné pro aktivní anarchisty.

Pro toto žhářství jsme vzali několik litrů benzínu a několik kusů oděvů z popelnic, které se nacházely poblíž. Jednali jsme natřikrát. Poprvé jsme přišli na parkoviště kolem půlnoci, ale dva strážní psi nám zabránili v plnění našich plánů. Po kontrole území parkoviště s lucernou a kontrole pevnosti plotu na několika místech hlídač odešel.

Bylo rozhodnuto počkat až do 3-4 ráno. Po procházce sousedícím lesem Svyatoshinsky jsme se opět přesvědčili o absolutním nerespektování přírody místními obchodníky (všechny lesní cesty byly rozbité nákladními auty). Pak jsme se vrátili na scénu. Psi a strážní spali tvrdě. Po proplétání plotu na kraji lesního pásu jsme pomocí kovových nůžek vystřihnuli velice pohodlný průchod přímo naproti vozu, který nás zajímal. Přes tento průchod jsme vstoupili na parkoviště. Víko umístěné na boku plynové nádrže bylo těsně zakryto pleteným svetrem a pláštěm. Zbytky pláště byly umístěny pod nárazníkem. Pak jsme se vydali pro benzín.

Když jsme se vrátili s lahví, jeden z kamarádů zůstal, aby točil video, druhý se dostal k autu a hojně nalil palivo na víko a vytvořil malou cestu k zapálení. Pak to zapálil.

Po ústupu do lesa asi 200-300 metrů jsme zapnuli rádio na frekvenci hlídkové policie v okrese Svyatoshinsky (172.225 MHz) a začali jsme pozorně poslouchat. Pracovní důstojník hlásil posádkám o požáru asi 15 minut po žhářství, tentokrát se nám podařilo odejít asi 1,5 kilometru od místa.

Požární a záchranné jednotky opět vůbec nereagovaly. Oheň byl hlášen provoznímu a koordinačnímu centru státního úřadu pro mimořádné události asi 13 minut po žhářství, ale oheň zmizel po 1 hodině a 24 minutách. Když naposledy anarchisté udeřili ve stejné oblasti, Range Rover Evoque hořel asi 50 minut a byl také zcela zničen ohněm.

Skupina anarchistické odplaty “Svyatoshino raggery”

This entry was posted in General, Sabotáž. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.