Lipsko: Podpora americké vězeňské stávce

8thSep. × ’18

https://i2.wp.com/ggbo.de/wp-content/uploads/2018/09/us-konsulat-leipzig-marco-bras-dos-santos.jpeg?resize=800%2C600&ssl=1

Dne 21. srpna 2018 vězni v USA zahájili stávku proti nucené práci, katastrofálním podmínkám zadržení a masovému uvězňování. Ve stejný den proběhlo v Lipsku generální shromáždění solidarity, které se konalo před americkým generálním konzulátem.

V průběhu shromáždění zazněli pozdravy od Tima Hilgendorfa, Lisy a Thomase Meyer-Falka. Jejich vzkazy byli přečteny, protože oni jsou nyní ve vězení. Bylo také předáno několik protestních dopisů na konzulát, aby se poselství našeho protestu doneslo k americkým orgánům i stávkujícím vězňům.

https://i2.wp.com/ggbo.de/wp-content/uploads/2018/09/us-prison-strike-2018-leipzig.jpeg?resize=700%2C933&ssl=1

Mezitím došlo k úderům v mnoha zadržovacích střediscích v USA. Akce související se stávkou byly hlášeny na následujících místech:

  • Washington: Northwest Detention Center in Tacoma
  • Georgia: Georgia State Prison”Reidsville”
  • South Carolina: Broad River Correctional Institution, Lee Correctional Institution, McCormick Correctional Institution, Turbeville Correctional Institute, Kershaw Correctional Institution und Lieber Correctional Institution.
  • North Carolina: New Folsom Prison
  • Ohio: Toledo Correctional Institution
  • Indiana: Wabash Valley Correctional Institution
  • New Mexico: Lea County Correctional Facility in Hobbs
  • Florida: Charlotte CI, Dade Correctional, Franklin Correctional, Holmes Correctional, Appalachee Correctional
  • Nova Scotia, Canada: Burnside County Jail
  • Texas: Michael Unit, Anderson County

Stručně řečeno, doposud byly zaznamenány akce z 20 věznic v 10 zemích. Mezi nimi jsou hladovky, stávky a bojkoty obchodů. Represivní orgány mezitím reagovaly na stávkové hnutí zařazováním na samotku a přesuny. V médiích popírají nějaké zvláštní události. Na druhou stranu rozsáhlé hnutí solidarity z vnějšku zahájilo kampaň se stovkami demonstrací, informačních setkání a protestů. Více než 300 organizací podpořilo prohlášení o podpoře stávky, včetně FAU a GG / BO z Německa. Stoupenci poznamenávají, že stávka již zasáhla veřejný diskurs a mediální pokrytí ve větší míře než první americká vězeňská stávka v roce 2016.

Další informace naleznete na adrese: https://incarceratedworkers.org/news/strike-statement-press-august-28-2018

Naléhavě vás vyzýváme, abyste podpořili stávku vězňů dalšími kroky až do ukončení 9. září!

GG / BO , Solidární skupiny – Jena, Lipsko a Berlín

1. září 2018

 

This entry was posted in General, Zprávy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.