Rouvikonas zaútočili na íránské velvyslanectví v Aténách

25thSep. × ’18

rouvikonas-iran-thumb-large

Kolem deseti členů anarchistické skupiny Rouvikonas se zaměřilo na íránské velvyslanectví v Aténách. Házeli barvu na fasádu budovy a rozbíjeli okna strážního stánku poté, co instruovali strážného, aby ustoupil.

“Učinili jsme tuto akci jako minimální reakci na popravu dvou kurdských soudruhů íránským fašistickým režimem,” poznamenala skupina Rouvikonas později v příspěvku na webových stránkách.

Incident se odehrál krátce po 6:00 v bohatém a dobře střeženém severním Aténském předměstí Palaio Psychico, které je sídlem mnoha diplomatických misí řeckého hlavního města. Útočníci přijeli k velvyslanectví na motocyklech a utekli hned po útoku.

Skupina Rouvikonas, tedy Rubicon v řeckém jazyce, provedla několik podobných útoků proti státním agenturám, vládním budovám a zahraničním diplomatickým misím, včetně izraelských, španělských a francouzských velvyslanectví.

Video z popisované akce – https://www.liveleak.com/view?t=aQ8sS_1537160274

 

This entry was posted in General, Sabotáž, Zprávy and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.