Informace o nedávném represivním postupu argentinského státu

23rdNov. × ’18

https://publicacionrefractario.files.wordpress.com/2018/11/argentinaallanamientoso.jpg?w=650&h=321

14. listopadu se ve městě Buenos Aires uskutečňují dvě konkrétní události s mediálním pokrytím a rychlou reakcí policie i soudů. Během odpoledne v hrobce na mauzoleu věnovaném Ramónovi Falconovi (zabitému soudruhem Simonem Radowitzkym) – exploduje bomba, která zraňuje soudružku Anahi Salcedo a soudruha Huga Rodrigueze. Oba zatkla policie. Později je soudruh Marco Viola zatčen a obviněn z toho, že na vozidlo magistrátu hodil výbušné zařízení.

Za úsvitu a během následujících dnů jsou prohledávány různé prostory anarchického prostředí včetně squatů, sousedských center a soukromých domů, což vede k zatčení dalších 12 lidí.

Po 72 hodinách nejistoty jsou propuštěni dva lidé a celkem 10 vězněných soudruhů je obviněných z nezákonného spolčování, zastrašování veřejnosti a držení výbušného materiálu.

V současné době je jasné, že další místa jsou pod dohledem, stejně jako konkrétní lidé, protože samotná vláda potvrdila zadržení více než 100 soukromých telefonů patřících aktivistům a znovu zahájili vyšetřování přímých akcí, které se uskutečnily ve městě od roku 2005 až do současnosti.

Každé gesto konkrétní solidarity je vítané a žádoucí.

 

This entry was posted in General, Represe and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.