Prohlášení Revolučního boje k turecké invazi do Rojavy

10thOct. × ’19

https://www.amwenglish.com/articles/statement-by-revolutionary-struggle-on-the-planned-turkish-invasion-of-rojava/images/pola.png7. října 2019:

Po období pokryteckého postoje amerického státu vůči Kurdům v severní Sýrii a dalším vzpurným lidem v regionu, které vojensky podporoval, když dávali svůj život v boji proti ISIS (Islámský stát) a dal podporu jejich ozbrojeným silám mužů a žen osvobozujících jedno město za druhým rozšířením revolučního projektu Demokratického konfederalismu, americký režim teď ukázal svou pravou tvář tím, že dal tureckému státu zelenou pro vojenskou invazi do regionu. Je to očekávaný vývoj „demokratického“ amerického státu a „demokratického“ Západu obecně.

Dá se to očekávat odvozením z historie, kdy v průběhu let „velké mocnosti“ často využívaly bojující obyvatele v šachovnici svých geopolitických a ekonomických zájmů k rozšíření jejich moci. Mělo by to také sloužit jako příklad pro obyvatele této země v současné době, kdy řecký stát znovu nabízí „zemi a vodu“ svým americkým „spojencům“ na jejich vojenský zásah v regionu, což je propagováno jako úspěch vlády po setkání s M. Pompeem a „vylepšené“ vojenské přítomnosti v Řecku v rámci dohody „obranná spolupráce“.

Vojenská invaze tureckých ozbrojených sil v severní Sýrii znovu utopí region a revoluci v krvi. Existence revolučního sociálního projektu, který by měl být majákem naděje pro všechny utiskované lidi, příkladem osvobození všech lidí, modelu svobody pro „demokratický“ západ, je ohrožena. Revoluce v Rojavě, revoluce naší doby, je ohrožena.

STÁTY JSOU JEDINÍ TERORISTÉ

AŤ ŽIJE REVOLUCE V ROJAVĚ NA SEVERU SÝRIE

AŤ ŽIJE SOCIÁLNÍ REVOLUCE

Pola Roupa a Nikos Maziotis, členové Revolučního boje

  • Revoluční boj je městská anarchistická partyzánská skupina, která se objevila v roce 2003. Přihlásila se k odpovědnosti za několik bombových útoků v Aténách, včetně toho proti aténské burze, masivního bobového útoku u kanceláří Citibank, a proti americkému velvyslanectví v roce 2007. Členové Pola Roupa a Nikos Maziotis jsou v současné době uvězněni na doživotí.
  • Zpracováno podle článku Statement by Revolutionary Struggle on the Planned Turkish Invasion of Roja https://www.amwenglish.com/articles/statement-by-revolutionary-struggle-on-the-planned-turkish-invasion-of-rojava/
This entry was posted in General. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.