Došlo k zablokování dálnice v Turecku

16thOct. × ’19

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/10/vengeance-_units-768x560.jpgDne 12. října 2019, v rámci probíhajících sebeobranných akcí provedly Jednotky pomsty Şehit Çiyager – Şehit Zeryan sabotáž pomocí domácích bomb. Akce proběhla v tunelu na dálnici Izmir-Aydın v Turecku.

V prohlášení bylo uvedeno: „Tuto akci jsme provedli v reakci na invazní útoky genocidního tureckého státu na Rojavu. V důsledku naší akce byla dálnice Izmir-Aydın na několik hodin uzavřena.

Dokud barbarští útočníci tureckého státu budou nadále vykonávat masakry a bombové útoky proti kurdskému lidu v Kurdistánu, turecké metropole nebudou moci obnovit normální život. Jedná se o genocidní válku zahájenou tureckým státem proti kurdským lidem. Zatímco kurdský lid vzdoruje okupaci svým hněvem a odhodláním, my jako bojovníci kurdské sebeobrany slibujeme, že budeme pokračovat v provádění odvetných útoků proti agresorům na jejich pracovištích, v jejich domovech a na ulici, kdekoli a kdykoli.“

 

This entry was posted in General and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.