Úspěšná hladovka: Miguel Peralta byl propuštěn z vězení

16thOct. × ’19

https://www.amwenglish.com/articles/anarchist-political-prisoner-miguel-peralta-following-hunger-strike/images/miguel.pngPo čtyřech letech, pěti měsících a dvou týdnech ve vězení, po 26 dnech hladovky, se solidaritou bezpočtu lidí, byl anarchistický vězeň Miguel Peralta propuštěn.

Miguel Peralta je jedním ze sedmi politických vězňů Komunitního shromáždění Eloxochitlán, kteří zůstali ve vězení. Spolu s dalšími 33 jej falešně obvinila Elisa Zepeda Lagunas, nyní zvolená zástupkyně MORENA v Oaxaca. Od roku 2014 rodina Zepeda Lagunas s využitím své hospodářské a politické moci zmanipulovala právní proces v této věci. Kromě „nuceného vysídlení“ více než 20 rodin z komunity, vypracovali „náležitý proces“, který vedl k odsouzení.

Připomeňme, že Miguel byl odsouzen za údajný pokus o vraždu. Trestní řízení, které vyvrcholilo padesátiletým trestem, bylo od počátku plné nesrovnalostí a soud nepřihlédl k důkazům o jeho nevině.

This entry was posted in General, Hladovka, Represe and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.