Sociální vzpoura v reakci na zdražování jízdného

21stOct. × ’19

Santiago, Chile, 18. 10. 2019: Město v plamenech kvůli vzestupu cen jízdného ve veřejné dopravě! Vypalte ráj kapitalismu v Jižní Americe! Hodiny střetů mezi policií a demonstranty, stovky rabovaných obchodů, 20 stanic metra a 16 autobusů zapáleno a budova elektrické společnosti Enel v plamenech (Enel také zvýšila své tarify). Historický a krásný den vzpoury bez vůdců a politických stran. Chilský prezident vyhlašuje stav nouze a posílá armádu do ulic.

Santiago, Chile, 19. 10. 2019: 2. den sociální vzpoury

Přes přítomnost armády v ulicích stojí před tanky a těch v uniformách tisíce demonstrantů. Město je stále ochromené, z vrchu je vidět mnoho ohnisek požárů a výbuchů. Školy a univerzity na další týden pozastavují výuku.

Navzdory stavu nouze jsou zde stovky úlovků. Sedmdesát osm stanic metra, vlaky, mýtné stánky a neurčitý počet zapálených autobusů.

V ulicích můžete vidět úsměv na tvářích všech, kteří protestují a tančí do rytmu na barikádách. Užívají si chaos, vzájemnou solidaritu, sebeorganizaci bez šéfů a vůdců. Mnozí na tuto chvíli čekali celý život a nevzdají se toho.

Protesty se šíří do dalších měst, nahromaděný vztek explodoval v nekontrolovatelné násilí.

Zákaz vycházení je vyhlášen od 22:00 do 7:00.

A co vy, na které straně turniketu jste?

PRYČ S KAPITALISMEM!
TOTO JE NÁŠ MOMENT! KDO, KDYŽ NE MY? KDY, KDYŽ NE TEĎ?
STREETY PATŘÍ REBELůM!

Násilné střety v centru chilské metropole

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.