Mezinárodní odpor proti agresi Turecka

25thOct. × ’19

https://www.nuceciwan34.com/wp-content/uploads/2019/10/istanbul-pendik.jpgOdpor proti invazi tureckého státu do Rojavy se projevuje různými způsoby na mnoha místech ve světě. Graffiti, protesty, blokády, sabotáže a mnohé další.

– Ve středu 9. října, se v Brně před tureckým konzulátem s transparentem a bubny shromáždili odpůrci a odpůrkyně turecké invaze, aby upozornili na své rozhořčení.

https://www.afed.cz/images/2019/brno4rojava.jpg

– V rámci kampaně # RiseUp4Rojava a # Nehêle se na shromáždění ve švýcarském Bernu sešlo tisíce lidí.

– Mládež se shromáždila na Náměstí republiky v Paříži a zablokovala provoz silnice. Na místě byli transparenty s nápisy „Killer Erdogan“ a také došlo k zapálení dýmovnic v barvách žluté, červené a zelené. Po blokádě silnice se mládež dala na pochod, kterého se zúčastnilo přes sto lidí.

– Demonstrace proběhla i na letišti v Basel, kde působí Turkish Airlines. Tato společnost je partnerem válečných zločinců okupujících Rojavu. Demonstrace se konala na letišti Basel-Mulhouse-Freiburg, které společně používají Švýcarsko, Německo a Francie.

– Internacionalisté protestovali i před sídlem společnosti Daimler ve Stuttgartu. Daimler vyrábí vojenská vozidla. Ty byly a jsou prodávány také Turecku a v současnosti se používají k agresi proti Rojavě.

– Několik skupin v Berlíně okupovalo vchody dvou německých zbrojních společností a předsednictva německé armády. Jednalo se o společnosti Thyssenkrupp a Rheinmetall.

– V noci 16. 10. 2019 byl ponorkový pomník v Laboe u Kielu označen graffity „Riseup for Rojava“! V prohlášení se uvedlo:

„Tato akce je příspěvkem k protestům proti válce proti samosprávným strukturám v severní Sýrii / Rojavě a německé účasti prostřednictvím partnerství s Tureckem. Zastavte válku v Sýrii! Přestaňte spolupracovat s Tureckem! # riseup4rojava“

https://chronik.blackblogs.org/wp-content/uploads/sites/109/2019/10/43327.png

– Graffiti bylo nastříkáno i v Kyjevě.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/10/ukraine.jpg

– Fotbaloví fanoušci St. Pauli rozvinuli na tribuně nápis Biji Rojava a také vlajky YPG.

– Nová městská partyzánská skupina Iniciativa Děti ohně, vytvořená za účelem boje proti tureckému státu a na obranu Rojavské revoluce, se přihlásila k odpovědnosti za žhářské útoky na továrny v provincii Karabük a v Istanbulu.

Iniciativa Děti ohně uvedla následující:

„Večer 16. října jsme provedli žhářskou akci proti továrně na lesní produkty Yenice v okrese Yenice v provincii Karabük. V důsledku naší akce došlo uvnitř továrny k obrovským výbuchům a lehla popelem. Taktěž 16. října byla zapálena a zničena i dílna v továrně na nábytek v okrese İmraniye v Istanbulu.“

– Iniciativa Děti ohně také oznámila, že zničila několik dalších továren. Ve vysvětlení iniciativy se uvádělo:

„Zatímco kurdští lidé byli v Rojavě masakrováni, těla kurdských dětí spálily fosforové bomby; Ti, kteří dokážou pozdravit kurdské vrahy, ti, kteří následují okupaci Kurdistánu a kteří poskytují finanční a morální podporu, si myslí, že budou i nadále žít, aniž by bylo narušeno jejich pohodlí. Jako Děti ohně znovu slibujeme, že narušíme vaše pohodlí, zničíme vaše pracoviště, vpravíme oheň do vašeho domova a proměníme vaše města v ohniště. Budeme pokračovat v akcích s naší vzestupnou odplatou.“

Provedeny byly akce proti těmto továrnám:

  • 21. října 2019 v Adana vypálena továrna na plasty.
  • 21. října 2019 v okrese Bergama v Izmiru vypálena továrna na zpracování bavlny.
  • 20. října 2019 v Pendik v Istanbulu vypálena kabelová továrna.

https://www.nuceciwan34.com/wp-content/uploads/2019/10/istanbul-pendik.jpg
– Ve středu 23. října 2019 se v německém městě Kassel organizovala akce u továrny na výrobu těžkých zbraní používaných tureckým státem proti Rojavě. Zatímco skupina lidí vyšla na střechu továrny a pověsila obří transparent Rise Up 4 Rojava, další skupina se připoutala ke dveřím továrny a použila tripod.

https://www.nuceciwan34.com/wp-content/uploads/2019/10/EHjzgAfWwAEkWnv-750x375.jpg

https://www.nuceciwan34.com/wp-content/uploads/2019/10/EHjzhJBWwAEsmD3.jpg

– Ve čtvrtek 24. 10. v 16:30, byla na letišti Bremen podniknuta akce u vstupů Turkish Airlines. Akce kampaně riseup4rojava dostala název ‘No Flight To Turkey‘. Akce vyzývala k bojkotu tureckému státu i institucí, které okupovaly Rojavu a spáchaly zde válečné zločiny. Let byl důsledkem akce zpožděn o 30 minut.

https://www.nuceciwan34.com/wp-content/uploads/2019/10/index-1.jpg

– Podle mediálního projektu attaque byla v pondělí 21. října poslána zpráva několika světovým mediím. V e-mailu bylo napsáno, že je bomba v Istanbulu na letišti společnosti Turkish Airlinea také sídle společnosti MKEK – Mechanical and Chemical Industry v Ankaře.

V prohlášení k akci se uvádělo: „Nebyla tam žádná bomba. Chtěli jsme jen spustit evakuaci. Když policie evakuuje nějaké místo, blokuje tím produkci v takovém místě.

Toto je sabotáž turecké ekonomiky!

Toto je sabotáž turecké armády!

Toto je naše podpora revolučních bojovníků v Rojavě!“

This entry was posted in General, Graffiti, Hacking, Sabotáž. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.