Pokračují akce proti turecké invazi do Rojavy

9thNov. × ’19

https://pbs.twimg.com/media/EI25q1_WoAAqUZJ.jpg:largeAgrese tureckého státu v Rojavě dosud neustala, proto pokračují i akce odporu proti Turecku a jeho podporovatelům.

– Iniciativa Děti ohně se přihlásila k odpovědnosti za žhářský útok proti továrně na sušenky Lark v průmyslové zóně Konya Eregli v Turecku. Útok byl proveden pomocí speciální techniky, která továrnu zcela zničila.

Továrnu vlastní irácký občan Abdurrahman Zade. Majitel továrny je známý svou blízkostí k AKP a převáděl peníze do válečných pokladen AKP.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/10/a.jpg

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/10/b.jpg

– V Celle proběhl protest před Deutsche Bank. Stejně jako ostatní banky, také Deutsche Bank investuje do válečného průmyslu a profituje z války v Sýrii.

https://pbs.twimg.com/media/EIpSUkQXsAEbcNa.jpg:large

– Během noci od 5. do 6. listopadu v rámci kampaně # Fight4Rojava militanti zaútočili na obchodní pobočku Mercedes v Kreuzbergu v Berlíně. Rozbili okna a hodili do budovy barevné bomby.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/1-768x432.jpg

Mercedes je vlastněn společností Daimler AG, která také vlastní vojenskou divizi Mercedes-Benz Defense Vehicles. Ta dodává vojenské vybavení Turecku a také Alžírsku, Libii, Kataru, Kuvajtu, Pákistánu a Saúdské Arábii.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/2-768x432.jpg

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/3-768x432.jpg

– V Budapešti na podporu Rojavy demonstrovalo přibližně tisíc lidí.

https://pbs.twimg.com/media/EI25q1_WoAAqUZJ.jpg:large

– 3. listopadu došlo k útoku proti turecké policejní hlídce v sousedství Ipekyol ve Van. Útok způsobil značné poškození policejního vozidla a zranění policie v něm.

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/van_IED_-768x432.png

– V Atlantě došlo k obsazení vlakových tratí vedoucích do továrny výrábějící zbraně pro turecký stát. Výrobce zbraní Northrup Grumman v minulosti dodával Turecku leteckou techniku.

https://pbs.twimg.com/media/EIfLFebX0AAaQYY.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/EIfEiZ7WoAEUchh.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/EIfAQjMWsAAJw04.jpg:large

– Milice zničily středisko Ali Kuşçu v Ankaře a luxusní jachtu v Istanbulu. Obě akce se uskutečnily 3. listopadu a vedly k velkolepým požárům, které byly vidět na kilometry. V prohlášení k akcím se uvádělo:

“Každý, kdo dnes mluví o lidskosti, kamarádství a dětech, by se měl nejprve obrátit na Rojavu a čelit výkřiku dětí bombardovaných chemickými fosforovými bombami.“

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/ankara_arson.jpg

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/yacht_arson.jpg

– Několik desítek lidí vyjádřilo protest během basketbalového utkání mezi @BasquetManresa a @TurkTelekom_SK

https://pbs.twimg.com/media/EIupD3MW4AEDzgq.jpg

– V přiloženém dokumentu jsou informace o společnostech, které pomáhají Turecku a těch, které doslova stavějí turecké válečné stroje. Jako anarchisté se nespoléháme na to, že za nás bude jednat stát nebo kdokoli jiný, musíme najít způsob, jak jednat sami. Zvažte uvedené informace jako alternativní způsob, jak začít. Tento výzkum byl původně určen pro americké publikum, ale zúčastněné společnosti daleko přesahují imaginární hranice jedné země.

https://pbs.twimg.com/media/EI3HrKHX0AAFNRI.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/EIoFQs5WoAAyUz8.jpg:large

This entry was posted in Blokáda, Demonstrace, General, Graffiti and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.