V Řecku tři osoby zatčeny a jedna je v pátrání

13thNov. × ’19

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/11/kalash_seized_.jpg9. listopadu 2019 vedla protiteroristická operace k zatčení dvou anarchistů, obvinění z loupeže a z účasti v teroristické organizaci. Zároveň úřady hledají dalšího soudruha, který má stejná obvinění. Zatčena byla i soudružka na základě menších obvinění.

Řecká protiteroristická policie vpadla do 13 domů a vzala 15 lidí k výslechu. Jeden ze zatčených anarchistů byl již v roce 2010 uvězněn za členství v Revolučním boji a byl propuštěn v únoru 2018.

Podle medií policie našla při domovních prohlídkách tyto předměty:

  • 5 pušek Kalashnikov
  • 4 ruční granáty s plnivy CS
  • 17 rozbušek (9 z nich dálkově ovládaných)
  • různé výbušniny

Policie tvrdí, že balistické zkoumání zbraní ukázalo, že jeden Kalashnikov byl použit při útoku, za který převzala odpovědnost skupina Revoluční sebeobrana.

Anarchistický soudruh Vangelis Stathopoulos vzkazuje z protiteroristického ústředí GADA:

Znovu jsem se ocitl v GADA a byl obviněn ze skutků, které se mě netýkají. Ve skutečnosti se to děje proto, že jsem nepřestal bojovat proti státu a moci. Scénáře vypracované v rámci boje proti terorismu mě netrápí. Budu i nadále vytrvale bojovat. Buď venku nebo uvnitř věznic.

Vangelis Stathopoulos – vězení GADA

This entry was posted in General, Represe and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.