Banky napadeny solidaritě s anarchisty obviněnými v kauze Renata

30thNov. × ’19

https://www.amwenglish.com/articles/five-banks-attacked-in-solidarity-with-accused-in-renata-operation-trial-in-turin-italy/images/torino.pngDne 27. listopadu 2019 bylo napadeno pět bank v solidaritě se soudruhy, kteří byli zasaženi operací Renata v Turíně. Byla rozbita okna a některé bankomaty bank, umístěných dvacet metrů od sebe.

Revoluční solidaritu s uvězněnými anarchisty!

  • Souvislosti operace Renata

Během noci a rána v úterý 19. února 2019 bylo na různých místech v Trentinu (Itálie) zatčeno sedm anarchistů: Agnese, Giulio, Nico, Poza, Rupert, Sasha, Stecco. Jedna osoba (Saša) byla uvězněna v domácím vězení, zatímco všichni ostatní byli uvězněni v různých věznicích. Hlavními obviněními jsou „podvratné sdružení za účelem terorismu a podvracení demokratického řádu“ (článek 270a trestního zákona) a „teroristický útok“ (článek 280 trestního zákona) s odkazem na některé přímé akce, ke kterým došlo v Trentinu během posledních několika let. Další trestné činy, z nichž jsou obviňovány, jsou: „přerušení veřejné služby“, „poškození“, „sabotáž telematických zařízení“, „požár“ a „přeprava explodujícího materiálu“. Současně bylo provedeno 50 prohlídek, přičemž se mobilizovalo asi 150 policistů a carabinieri v represivní operaci, která dostala jméno “operace Renata,”. Zjevně jde o jméno přijaté od přezdívky pro auto používané některými soudruhy.

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.