Anarchističtí soudruzi G. Michailidis a K. Athanasopoulou zajati protiteroristickou policií

3rdFeb. × ’20

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/01/athens_arrests_.jpg31.01.2020: Podle informací zveřejněných v Aténských Indymedia a v řeckých korporátních médiích byli ve středu v aténském předměstí Agia Paraskevi zajati anarchističtí soudruzi Giannis Michailidis, Konstantin Athanasopoulou a jedna nepojmenovaná žena.

Protiteroristická policie tvrdí, že ve vozidle našli pušku Kalashnikov, samopal, pistoli, ukradené poznávací značky a další předměty.

Soudruzi byli dosud obviněni ze čtyř zločinů a šesti přestupků, včetně členství v zločinecké organizaci a nezákonného držení zbraní.

Soudruh Giannis Michailidis uprchl z vězení Tyrintha v červnu 2019. Byl původně zatčen v únoru 2013 za dvojité ozbrojené loupeže, které se odehrály ve Velventosu spolu s anarchistickými soudruhy Nikosem Romanosem, Dimitrisem Polisem a Andreasem-Dimitris Bourzokisem. Giannis je také známý jako „lukostřelec Syntagmy“, protože v únoru 2011 byl při střetech během generální stávky zatčen za to, že střílel lukem a šípy do pořádkové policie, která chránila řecký parlament na náměstí Syntagma v Aténách.

Soudruh Konstantina Athanasopoulou byl na útěku poté, co byl propuštěn na kauci za činnosti související s revoluční organizací Revoluční boj. V nepřítomnosti byla v roce 2019 odsouzena na 35 let a 6 měsíců.

Mezinárodní anarchistickou solidaritu s uvězněnými soudruhy!

This entry was posted in General, Represe and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.