Coronavirus a vězení: Prohlášení Anarchistické skupiny „Bakunin“ (Řím a Lazio)

12thMar. × ’20

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/03/prison_revolt_naples_.jpgI když existují opatření, která se většinou skládají ze zákazů pro „pohotovost v případě coronaviru“, zdá se, že nikdo se neobává u míst, kde je riziko nákazy velmi vysoké: vězení.

Byli jsme informováni, že nebyla přijata žádná opatření k zabránění epidemie. Žádná sterilizace prostředí, žádné šíření hygienických pravidel, žádné kontroly teploty osob, které do ústavu vstoupily, žádná kontrola vězňů. To vše v situaci chronického přeplnění, kdy je nepředstavitelné respektovat vzdálenost jednoho metru mezi jednou a druhou osobou.

Přijata jsou pouze opatření k dalšímu potrestání vězňů, jako je zabránění vstupu dobrovolníků, blokování povolení k dovolené a pozastavení nebo prudké omezení návštěv s příbuznými.

Věznice opět představují prach, který je zametán pod koberec. Na problém je třeba zapomenout předstíráním, že neexistuje, ikdyž v takových situacích je ohrožen život 63 932 mužů a žen ve vězení. Většina z nich stále čeká na konečný rozsudek, 23 000 s trestem méně než 3 roky. Týká se to 375 nezletilých a 55 dětí mladších šesti let, uvězněných s matkami.

Jsme pro zrušení všech věznic. Považujeme je za špatné svědomí společnosti. Je to nástroj používaný k tomu, abychom se vyhnuli řešení sociálních problémů, které vedou k potřebě páchat zločiny, aby šlo přežít.

Považujeme za nepřijatelné, že v nouzové situaci je ve jménu obrany proti nákaze omezena svoboda sdružování a shromažďování, ale neexistují žádná opatření k ochraně těch, kteří žijí v omezené situaci a mohou být za mřížemi obětmi epidemie.

Anarchistická skupina „Bakunin“ – Řím a Lazio

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/03/prison_revolt_naples_.jpg

Poznámka od Anarchists Worldwide: Po překladu tohoto článku jsme se dozvěděli z korporátních médií, že posledních dnech v několika věznicích v Itálii vypukly vzpoury. Došlo k tomu po zrušení návštěvních práv kvůli obavám z coronaviru. Jeden vězeň za nejasných okolností zemřel během vzpoury ve věznici v Modeně nedaleko Boloně. Vzpoury se také konaly ve věznicích Frosinone, Poggioreale a Alessandria. Členové rodiny, milovaní a přátelé vězňů také solidárně demonstrovali mimo věznice. Fotografie doprovázející tento článek ukazuje jak vězni demonstrují na střeše vězení v Poggioreale poblíž Neapole.

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.