Vězeňské nepokoje v Austrálii a Peru

10thJun. × ’20

Riot cops a IAT (Immediate Action Team) brutálně rozdrtili vězeňskou vzpouru, která se rozšířila do 3 samostatných bloků v notoricky známé věznici Long Bay vzdálené asi 14 km jižně od Warang / Sydney. Během vzpoury vězni použili ručníky, aby vyhláskovali BLM (Black Lives Matter) v jednom z dvorů, aby ji mohli vidět mediální helikoptéry.

Jednotka IAT a Riot Squad, vyslala do dvorů obrovské množství slzného plynu a dalších chemických zbraní, aby prolomili odpor. Děti a starší lidé v okolním předměstí mají díky tomu problém s dechem. Použiti byli také psi a útočeno bylo i na lidi, kteří se již vzdali. Jedna osoba skončila v nemocnici s těžkým zraněním po kousnutí psa.

Při střetech v Peru zavražděno devět vězňů

V peruánské hlavním městě se vězni shromáždili, aby protestovali proti přeplněnosti a špatné zdravotní péči uvnitř věznice, zejména v době smrtící pandemie. Ve věznici Miguel Castro Castro je oficiálně zaregistrováno více než 600 případů nákazy COVID19. Počet nehlášených případů ale bude mnohonásobně vyšší. V důsledku viru zahynulo 13 vězňů. Během bojů bylo zraněno 40 vězeňských stráží a 20 policistů. Při potlačení povstání se použili zbraně a bylo zavražděno devět vězňů.

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.