Akce solidarity po vraždě George Floyda

8thJun. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/us-consulate-in-zurich-attacked-with-fire/images/ee6d0ec6-b150-40ba-b127-255f12701db6.pngPo vraždě George Floyda probíhají nepokoje nejen USA. Do boje se zapojují lidé i v jiných částech světa. Následuje přehled některých aktivit. Nejde zdaleka o vyčerpávající výčet.

Napadení amerického konzulátu v Curychu

U amerického konzulátu v Curychu byl založen požár. Toto je část prohlášení soudruhů, kteří akci provedli:

V solidaritě s masovým povstáním ve Spojených státech jsme dnes večer před místním konzulátem USA zapálili několik kontejnerů. Kéž se plameny třídního boje budou šířit po celém světě! Všichni společně proti policajtům, rasismu a kapitalismu! Ať žije osvobozenecký boj utlačovaných! Ať žije mezinárodní solidarita!

Nepokoje ve Francii

V úterý 2. června proběhla v Paříži velká demonstrace na které se shromáždilo téměř 20 000 lidí před Vrchním soudem Porte de Clichy.

Dvě hodiny po zahájení se ozívají ozvěny současného povstaleckého hnutí ve Spojených státech. Hluk rozbitých oken a hesel vyzývajících ke spravedlnosti se linul ulicemi. Během divokých demonstrací se rozbíjejí okna policejní stanice, poboček bank a supermarketů.

Shoří také stavební stroje a elektrické skútry. Bylo zatčeno 18 lidí, hlavně za „úmyslné poškození, účast na nepovoleném shromáždění, nošení zakázaných zbraní a házení projektilů.

V Marseille se demonstrace zúčastnilo 1 900 lidí. Pět lidí bylo zatčeno.

V Lyonu, kde se účastnilo 1200 lidí, policie identifikovala asi 150 osob. Dva lidé byli zatčeni a vzati do policejní vazby.

Divoké nepokoje u amerického velvyslanectví v Aténách

Více než 4 000 lidí 3. června 2020 pochodovalo v centru Atén. Když demonstrace dorazila k americkému velvyslanectí, anarchisté zaútočili na pořádkové policejní jednotky střežící budovu.

Zuřivá spontánní demonstrace v Berlíně

Spontánní noční demonstrace proběhla ve čtvrti Neukölln v Berlíně. Během akce bylo napadeno několik bank a obchodů.

https://www.amwenglish.com/articles/furious-spontaneous-george-floyd-demo-in-berlin/images/3ca7df42-781f-4887-83e4-a579b14c0737.png

Krátké prohlášení z demostrace uvádí:

George Floyd byl zavražděn policajtem. Je to jeden ze stovek lidí v USA, kteří jsou zabiti policajty během kontroly, ve vězeních nebo na ulici. Kvůli barvě jejich kůže. Díky tomu jsme neuvěřitelně naštvaní. Zprávy o demonstracích nás povzbuzují k tomu, abychom prolomili rasistickou každodenní rutinu.

Proto se dnes shromáždila spontánní demonstrace s 250 až 300 lidmi. Zuřivě se pochodovalo ve čtvrti Neukölln Richard!

Někteří stavěli barikády, jiní ničili okna Targobank, Biocompany and Co.. nebo nechali na průčelí budov slogany pro George Floyda, Oury Jalloh a všechny ostatní. Nenávidíme systém a posíláme milující pozdravy přes hranice revoltujícím lidem!

George Floyd – byla to vražda! Odpor všude !!

Napadení amerického velvyslanectví v Mexiku

Desítky lidí se shromáždilo na ulici v před diplomatickou budovou, která se nachází v Paseo de la Reforma v Mexico City. Maskovaní lidé také fyzicky útočilili na zeď a označili je zprávami na podporu protestu. Ulice a blízká vozidla byly také pomalovány hesly proti policii.

https://www.amwenglish.com/articles/american-embassy-in-mexico-attacked-over-george-floyd-s-murder/images/0e4c631e-0746-40dc-af66-fb775f2dd28f.png

This entry was posted in General and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.