Srát na policii, hájit rabující

24thJun. × ’20

https://mtlcounterinfo.org/wp-content/uploads/2020/06/gimmethe-print-en.pngMystifikující ideologické tvrzení, že rabování je násilné a nepolitické, je to samé, které vládnoucí třída pečlivě vytvořila, protože právě základem jejich moci je násilné udržování vlastnictví. Rabování je pro bohaté (a většinu bílých lidí) extrémně nebezpečné, protože s bezprostředností, která musí být moralizována, odhaluje, že myšlenka soukromého vlastnictví je právě taková: podmíněná struktura souhlasu, podpořená smrtící silou státu.

Když si vzbouřenci vezmou území a loupí, odkrývají přesně to, jak v prostoru bez policajtů mohou být vlastnické vztahy zničeny a věci mohou být zdarma. „Policajti existují, takže lidé nemohou kořistit, tj. mít pěkné věci zdarma, takže je tak matoucí, když lidé drancují, během protestů proti policajtům.“

Pouze pokud věříte, že mít hezké věci zdarma je amorální, zkrátka věříte, že současný (bělošský supremacistický, kolonialistický) režim vlastnictví je spravedlivý, můžete věřit, že rabování je samo o sobě amorální.

Moderní americké policejní síly se vyvinuly z hlídek střežících otroky před útěkem. Snažily se doslova zabránit tomu, aby majetek unikl jeho majitelům. Dějiny policie v Americe jsou dějinami násilného zabránění černým lidem v ohrožení vlastnictví bílých lidí. Když uprostřed protestního hnutí proti policii lidé rabují, nekonají nepoliticky, neodvádějí pozornost od otázky policejního násilí a nadvlády, ani nezažehují plameny již existujícího rasistického mediálního diskurzu. Místo toho se dostávají přímo k jádru problému policie, vlastnictví a bílé nadvlády.

This entry was posted in Demonstrace, Expropriace, General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.