Vozidlo WISAG bylo zapáleno

28thJun. × ’20

V solidaritě s vězněnými. S lidmi bez domova a s uprchlíky. S těmi, kteří jsou vyhnáni z města, a těmi, kteří jsou sledováni kapitalistickým systémem. Také s těmi, kteří se potýkají v otevřených prostorech s represemi nebo jsou zavřeni, jelikož jsou příliš chudí nebo vzpurní.

Takže v solidaritě se všemi, kteří jsou uvězněni nebo utlačováni, jsme v noci 25. června 2020 zapálili dodávku WISAG.

Protože my neakceptujeme represi!

Během takzvané koronavirové pandemie se kontrolní aparát snaží dostat do všech koutů našeho života. Sociální vztahy, kontakty, hnutí – vše je pod státní kontrolou. Ti, kdo žijí na ulici, kteří nemají byt, žádný přístřešek, místo k přežití v domácí karanténě, jsou nejvíce vystaveni brutálnímu násilí ze strany státních a soukromých bezpečnostních orgánů. Namísto policajtů, vyjímečného stavu a pokutování je zapotřebí bezpečného soukromí a dobrého zdravotního systému pro všechny.

Touto akcí jsme zaútočili na malé kolo tohoto systému:

STOP VIRUSU KONTROLY!

Jako soukromá bezpečnostní společnost je WISAG skupinou, která těží z dohledu, vystěhování a kontroly. V Berlíně pracují ve spolupráci s BVG [Berliner Verkehrsbetriebe – hlavní společností veřejné dopravy v Berlíně], aby zajistili, že více než 3 000 lidí jde každý rok do vězení za tzv. vyhýbání se jízdnému. Protože tito lidé příliš často (3x) neměli dost peněz na jízdenku, musí sedět ve vězení (což stojí stát mnohem více než bezplatná veřejná doprava pro ekonomicky marginalizované lidi).

Mimochodem: zejména v době Covid-19 takové tresty odnětí svobody – kde člověk platí zbavením své svobody za svou chudobu – jsou pozastaveny z důvodu menších poplatků.

Dále: Jako bezpečnostní personál na letištích je WISAG (částečně) odpovědný za deportace a jejich institucionalizovaný rasismus.

A také Rummelsburger Bucht WISAG je zodpovědný za vystěhování lidí bez domova, kteří tam žijí, takže realitní makléř Padovicz může z tohoto města získat ještě větší zisk a zabránit tomu, aby se luxusní budova změnila na další volné místo. Uvidíme, zda se to skutečně stane.

Sexistické logo na autě, které představuje vykořisťovatelské podmínky pro ženy v úklidovém sektoru a surovou maskulinitu v takzvaném bezpečnostním sektoru, výborně shořelo!

Toto je naše odpověď na vaše věznice, represe a dohled!

#LeaveNoOneBehind

This entry was posted in General, Sabotáž and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.