O ukončení účtů sociálních sítích

3rdJul. × ’20

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/06/download.jpgAnarchistický projekt Anarchists Worldwide opustil sociální sítě a zachoval jen web na anarchistické platformě noblogs.org. Důvody proč se to stalo, jsou podobné jako ty, kvůli kterým projekt Kronika odporu nikdy na sociálních sítích nebyl a snad ani nebude. Zveřejňujeme prohlášení, které vyšlo 12. 6. 2020.

Někteří z vás si možná všimli, že naše účty sociálních sítích náhle zmizely bez předchozího upozornění. Konečně jsme to smazali a dostali se z dosahu gigantů korporátních dystopií. Opustění sociální sítí bylo něco, o čem jsme přemýšleli mnoho měsíců; Nyní jsme uvedli své myšlenky do činnosti a trvale jsme opustili tuto bídnou sféru.

V těchto dobách, kdy se zdá, že mnoho anarchistických projektů existuje výhradně na korporátních platformách sociálních sítí, mnoho anarchistických blogů a webových stránek mizí. Často jako důvod uvádějí nedostatek zájmu nebo zapojení do svých projektů kvůli převaze sociálních sítí. My děláme vědomé rozhodnutí a tvrdohlavě se stavíme do rozporu s těmito současnými trendy. Chceme být přístupní online pouze prostřednictvím anarchistické infrastruktury a spoléhat se výhradně na ni.

Dalo by se argumentovat, že opuštěním sociálních sítí se připravujeme o mnohem větší publikum, než ke kterému se dostaneme pouze přes tento skromný blog. Ano, je pravda, že naše společná přítomnost na sociálních sítích měla za následek tisíce „následovníků“, „lajků“ a podobně, nicméně jsme dospěli k závěru, že na konci dne tyto statistiky v podstatě neměly žádný význam. Neměly žádný dopad na jakoukoli realitu mimo digitální ozvěnu, kterou jsme si sami vytvořili v mezích digitálního vlastnictví technologických gigantů. Ve skutečnosti jsme zjistili, že navzdory všem „oblíbeným“, „reakcím“ a „sdíleným“ obsahům zveřejněným na sociálních sítích, velmi malé procento lidí skutečně navštívilo tento blog, natož aby četlo jeho obsah. Smutný stav věcí!

Teď, když jsme nezatíženi spoutaností sociálními médii, cítíme, že tento projekt se může více soustředit na činnost bez neustálého dotěrného „oznámení“ a bez všudypřítomné myšlenky, že se někdo nevědomky stává součástí absurdní soutěže mezi jinými anarchistickými projekty o upoutání pozornosti „lidu“ na sociálních sítích. Cítíme, že kvalita tohoto blogu se může od nynějška zlepšit. Těšíme se na budoucnost tohoto projektu a na budoucí spiklenecká spojení i akce, které se v důsledku toho mohou vyvinout.

Ať žije anarchie – Smrt sociálním sítím – Podporu antisociálním anarchistickým mediím.

This entry was posted in General and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.