Povstání ve věznici v Novém Mexiku

19thJul. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/uprising-at-county-jail-in-new-mexico/images/85ea9c18-c32b-472d-b886-9a2a86c0dde6.JPGDne 13. července 2020 vypuklo povstání v Detenčním centru pro dospělé v okrese San Juan v reakci na snížení přídělu teplých jídel a nedostatek testů na COVID-19. Více než třetina vězňů v San Juan County Adult Detention Center již byla testy označena pozitivní na koronavirus.

35 vězeňských rebelů si obléklo provizorní zbroj a zabarikádovalo se na horním patře vězení. Byli vyzbrojeni střepy z porcelánu z rozbitých toalet. Požáry byly během povstání založeny ve dvou vězeňských obytných oblastech. Militanti omotali knihy a časopisy kolem svých trupů, aby je použili jako provizorní brnění. Někteří házeli porcelánové střepy.

Ten den ráno bylo ve věznici vězněno 345 osob, z nichž 147 bylo pozitivních na koronavirus. Vězni s COVID-19 byli v karanténě na pěti místech.

Ve státním oznamovacím systému není žádné ustanovení pro informování vězňů o jejich výsledcích testů na COVID-19. Nedostatek výsledků byl jednou z jisker pro pondělní události. Vězni také dostávají pouze jedno teplé jídlo denně.

V pondělí ráno povstání pokračovalo. Vězni zlomili v koupelně hlavici požárního postřikovače a zaplavili místnosti. Vězeňští povstalci také zapálili přikrývky.

Pandemie COVID-19 byla použita jako výmluva ke zvýšení již tak tvrdé represe vůči lidem zajatým americkým zotročovacím systémem. Vězeňští rebelové nadále bojují proti drakonickým podmínkám, které jsou na ně uvaleny.

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.