Burn all prisons!

31stJul. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/seattle-revolutionaries-burn-down-a-youth-jail-construction-site/images/a3297192-60da-46f7-a032-3e6d739e4833.pngOheň je často nápomocný v boji proti vězením a jejich úředníkům. Zde jsou informace o několaka příkladech z poslední doby.

 • Auto správce věznice shořelo v Sainte-Thérèse

V noci z 11. července 2020 bylo spáleno před domem v Ste-Thérèse auto Vince Parenteho. Ten byl nedávno jmenován prozatímním náměstkem ministra na ministerstvu veřejné bezpečnosti. Kromě této nominace je asistentem generálního ředitele pro Montrealský region v Úřadu nápravných služeb. Zjednodušeně řečeno, je šéfem vězeňských strážců v Bordeaux a Rivière-des-Prairies v Montrealu.

Než vstoupil do řad, začal svou kariéru jako probační úředník a při přepravě vězňů. Stal se asistentem dozorce ve věznici Bordeaux, poté asistentem dozorce ve věznici Leclerc v Lavalu a poté dozorcem vězení St-Jérôme. Tento parchant těží od začátku své kariéry z uvěznění a degradace tisíců lidí.

https://www.amwenglish.com/articles/prison-administrator-s-car-burned-in-sainte-th-r-se-quebec/images/03b71200-f4eb-4b18-9310-f5da7ff60ffa.jpg

Tento požár je vyjádřením solidarity se všemi vězněmi a jejich rodinami. Podmínky ve věznicích jsou hrozné a od začátku pandemie se ještě zhoršily. Stráže šíří virus na vězně a ti jsou zavřeni 24⁄7, téměř bez návštěv a bez telefonních oprávnění.

Vinou Vince Parenteho mimo jiné zemřel v květnu 2020 Robert Langevin. Byla to nedbalost a nedostatek péče uvnitř zdí vězení Bordeaux. Vince Parente je vražedným, odporným správcem, jako mnoho jiných a dnes nepochybně pracuje z domova. Možná ho tento oheň přivedl zpět do reality.

 • Revolucionáři zapálili stavbu vězení pro mládež

25. července 2020 se v USA a po celém světě konaly demonstrace v solidaritě s povstáním v Portlandu, Oregonu.

V Seattlu ve Washingtonu spálili revolucionáři budovy sloužící na výstavbu nového střediska pro zadržování mládeže. Okna budovy, ve které sídlí hlídka a několik dalších státních úřadů, byla rozbita. Na policii byli vrženy světlice a kameny.

https://www.amwenglish.com/articles/seattle-revolutionaries-burn-down-a-youth-jail-construction-site/images/a3297192-60da-46f7-a032-3e6d739e4833.png

Posledních šest týdnů se v Portlandu konaly noční pouliční boje mezi obyvateli a policií i jednotkami pohraničních hlídek. Jednotky pohraniční hlídky byly vyslány jako přehlídka federálních sil, ale byly odrazeny neúnavným odporem a rostoucími silami v ulicích.

 • Sedm vězeňských aut zapáleno v Sequedinu

29. července 2020 se tři lidé dostali přes plot vězení Sequedin a hodili molotovovy koktejly na zaparkovaná vozidla. Sedm vozidel na parkovišti bylo zapáleno. Bylo to jedno soukromé auto patřící úředníkovi a šest administrativních vozidel.

https://www.amwenglish.com/articles/seven-prison-cars-set-on-fire-in-sequedin-france/images/2e06d5d7-9774-4537-9dc2-dc81fc46ad90.png

 • Zpracováno podle článků Seattle Revolutionaries Burn Down a Youth Jail Construction Site
  https://www.amwenglish.com/articles/seattle-revolutionaries-burn-down-a-youth-jail-construction-site/
 • Prison Administrator’s Car Burned in Sainte-Thérèse, Quebec
  https://www.amwenglish.com/articles/prison-administrator-s-car-burned-in-sainte-th-r-se-quebec/
 • Seven Prison Cars Set on Fire in Sequedin, France
  https://www.amwenglish.com/articles/seven-prison-cars-set-on-fire-in-sequedin-france/
This entry was posted in General, Nepokoje, Sabotáž and tagged , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.