Hromadný útěk z vězení v Ugandě

19thSep. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/mass-prison-escape-in-moroto-uganda-1-soldier-killed-weapons-seized-from-armory/images/5818f252-d1da-444d-ac64-f9fc585be34a.jpg219 vězňů uprchlo z věznice Moroto poté, co byli vězni vystaveni koronaviru. Jeden voják byl zabit vězeňskými rebely, kteří zaútočili na zbrojnici a zmocnili se více než 15 zbraní a střeliva. Pouze sedm z 219 vězňů, kteří unikli z vězení, bylo znovu zadrženo. Při pokusu o útěk však byli také zavražděni dva vězni.

Vězení, které obvykle uvězní 600 lidí, se nachází na úpatí hory Moroto na okraji města. Útěk byl způsoben přesunem 60 dalších vězňů do nemocnice na doporučení k léčbě poté, co měli pozitivní test na COVID-19. Vězni, kteří unikli, byli testováni, ale jejich výsledky byly zadrženy, což vedlo k jejich rozhodnutí uprchnout.

Vzhledem k tomu, že ve věznicích po celém světě strážci infikují vězně smrtícím koronavirem, zůstávají vězni v smrtící pasti. Vězeňští rebelové budou stále více nuceni uprchnout a bránit se, aby přežili.

This entry was posted in General, Nepokoje, Represe and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.