Vězeňští rebelové zničili část vězení v Michiganu

19thSep. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/prison-rebels-force-out-guards-destroy-unit-of-upper-peninsula-prison-in-michigan/images/abfd6915-9c63-4574-9891-d569e6644df6.jpgJednotka ve vězení na michiganském poloostrově byla poničena povstáním vězeňských rebelů. Rebelové se spojili, aby znemožnili strážím vstoupit do segmentu nápravného zařízení. Převzali kontrolu nad obytnou jednotkou asi na pět hodin. Také značně poškodili jednotku, rozbili vybavení a způsobili menší záplavy.

Povstání začalo poté, co stražci použili na vězně taser a ten ztratil vědomí. Když byl vězeň odvezen, povstalci opustili cely a vytlačili bachaře ven.

Skupina asi 40 vězeňských rebelů se přiblížila k stanici stráží. Cihlová jednotka byla „úplně zničena“, byla rozbita okna, zničeny počítače a znefunkčněny dveřní mechanismy. Všechny kamery a dvě umyvadla byly také zničeny.

V září 2016 proběhlo povstání v nedalekém nápravném zařízení Kinross během celoroční celostátní stávky ve vězení. Vězeňští rebelové v Kinrossu zapálili nejméně jeden oheň a způsobili rozsáhlé škody.

Povstání ve věznicích budou pravděpodobně po celé zemi pokračovat, protože uvěznění revolucionáři bojují proti stejnému druhu násilí fízlů, které vyvolalo povstání v ulicích.

This entry was posted in Nepokoje, Represe and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.