Povstání v Indonésii

11thOct. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/police-posts-torched-in-uprising-against-omnibus-law-in-indonesia/images/e6529200-7d0d-487b-8459-21ce92d5bcb4.jpgOzbrojenci v Jakartě zapálili policejní stanoviště, stanice metra a barikády během povstání proti neoliberálnímu zákonu Omnibus. Ten vytváří ještě větší nerovnost a ničení životního prostředí. Také ruší předpisy o minimální mzdě a umožňuje společnostem libovolně určovat mzdy.

Někteří militanti pálili pneumatiky, demolovali autobusové zastávky a demontovali ploty staveniště, zatímco jiní rozbili cihly a beton na menší kousky, aby je pak vrhali na policii. Revolucionáři také útočili Molotovy.

Ozbrojenci se také střetli s policií ve městech Makassar, Medan, Malang and Yogyakarta. Hackeři zablokovali přístup na webové stránky parlamentu a změnili název na „Rada zrádců“. Rovněž vytvořili účet na indonéské platformě elektronického obchodování Tokopedia a za zlomek peněz dali „na prodej“ parlament.

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.