Povstání rebelů v největší arizonské věznici

28thNov. × ’20

https://www.amwenglish.com/articles/uprising-involves-hundreds-of-prisoners-at-arizona-s-largest-prison/images/c2539451-4195-4675-a972-c2f873dd6f36.jpegStovky vězeňských rebelů se vzbouřilo v kuchyňské jednotce věznice Eyman v arizonské Florencii. Během povstání obklíčili vězeňský personál a zničili vězeňskou infrastrukturu. Podle jednoho věznně byla během povstání rozbitá okna a jednotka vypadala, jako by „explodovala“.

Vězni v zařízení a jejich rodinní příslušníci uvedli, že vězni byli přesunuti na rekreační dvůr se svázanýma rukama za zády, zatímco policisté prohledávali jejich cely. “Přišli se slzným plynem, světelnými rozbuškami, pepřovým sprejem a začali na ně střílet,” napsal jeden vězeň v e-mailu. “Byla to v podstatě válečná zóna.” V reakci na povstání zařízení zrušilo video návštěvu.

Více než 400 vězňů v zařízení mělo během pandemie pozitivní test na COVID-19 a jeden z nich podle údajů věznice zemřel. Několik rodinných příslušníků vězňů vyjádřilo znepokojení nad podmínkami v zařízení.

Státní vězeňský komplex v Eymanu je největším arizonským vězením, ve kterém je uvězněno více než 5400 lidí.

Vzhledem k tomu, že ve věznicích šíří pandemii COVID-19 především dozorci, uvěznění soudruzi podnikají kroky ke své obraně. Povstali proti brutalitě otrockého systému ve vězení.

This entry was posted in General, Nepokoje and tagged . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.